Úvod > > > Tekvicové semienka a prostata

Tekvicové semienka a prostata

Vplyvy tekvicových semienok na zdravie prostaty skúmalo niekoľko štúdií. Zameriavali sa na účinky tekvicových semien na benígnu hyperpláziu prostaty. BHP, porucha, ktorou bude trpieť väčšina mužov ak budú žiť dostatočne dlho nastane, keď sa prostata začne zväčšovať. Hoci BHP znamená zvýšený rast, prostaty, nie je to to isté ako rakovina prostaty.

Liečba benígnej hyperplázie prostaty

12-mesačné klinické podávanie oleja z tekvicových semien mužským pacientom znížilo výsledok na medzinárodnom skóre príznakov prostaty, celkovom údaji o príznakoch ochorenia prostaty.. Hoci veľkosť prostaty sa neznížila výrazne, olej z tekvicových semien zlepšil kvalitu života, a zvýšil prietok moču u pacientov.

Mechanizmus účinku

Olej z tekvicových semien z časti reguluje BHP tým, že inhibuje enzým prostaty 5 - alfa reduktázu. Táto bielkovina v prostate, premieňa testosterón na dihydrotestosterón, alebo DHT. Aj keď je to normálny proces nevyhnutný pre mužský vývoj a reprodukciu, nadmerné množstvo DHT môže pôsobiť ako silný induktor rastu buniek prostaty. Príliš veľa DHT môže viesť k BHP.

Rakovina prostaty

Hoci BPH je iné ochorenie ako rakovina prostaty, obe poruchy sú regulované niektorými rovnakými procesmi. Nadmerné množstvo DHT môže tiež hrať dôležitú úlohu v raste a progresii rakoviny prostaty.

Tekvicové semienka a prostata Priemerné hodnotenie: 4.6 5 hodnotení

Súvisiace produkty

Odporúčané čítanie

Súvisiace čítanie z knižnice

Diskusia

Zatiaľ bez otázok a diskusie.