Biome platobné možnosti

Čo je to rybí kolagén?

Rybí kolagén je proteín vyextrahovaný z rýb, najčastejšie sa využíva ako kozmetická pomôcka na zníženie výskytu vrások. Kolagén tvorí 30 percent proteínov v ľudskom tele a možno ho nájsť v pokožke, kĺboch, zuboch, kostiach, šľachách a cievach. Tvorí 70% proteínov v koži a napomáha udržať pokožku elastickú. Kolagén tiež pomáha uchovať kĺbovú tekutinu, pevné zuby a kosti.

U človeka v mladom veku sa telo ustavične zbavuje starého kolagénu a vytvára nový kolagén. Okolo 25. roku začína telo strácať svoju schopnosť vytvárať nový kolagén. Nedostatok nového kolagénu vedie k nástupu symptómov starnutia, ako sú jemné i hlbšie vrásky, artritída a problémy s kĺbmi. Medicínske kolagénové doplnky, ktoré sú dostupné vo forme kolagénových krémov, kolagénových injekcií a kolagénových toboliek, dopĺňajú hladiny kolagénu v tele a redukujú známky starnutia.

Kolagén zo zvieracích zdrojov sa mnoho rokov používal na výrobu kolagénových doplnkov napriek tomu, že mal mnoho nedostatkov. Pre ľudskú kožu je zložité zvierací kolagén vstrebať, takže ošetrenie kolagénom sa muselo aplikovať hypodermickou (podkožnou) injekčnou striekačkou, čo bolo drahé a nieslo so sebou riziko infekcie. Kolagén zvieracieho pôvodu má tiež potenciál na šírenie bovinnej spongiformnej encefalopatie (BSE), známej ako choroba šialených kráv. A to je pre ľudí ďalšie riziko.

Keďže sa vo zvieracom kolagéne môže nachádzať BSE a iné záležitosti, začali vedci hľadať bezpečnejší typ kolagénu. Objavili rybí kolagén, ktorý sa extrahuje z rybej kože a šupín a je netoxickou alternatívou. Ba čo viac, do ľudskej kože sa vstrebáva lepšie ako zvierací kolagén.

Kvôli rôznorodosti teploty a tlaku vody, v ktorej ryby žijú, je rybí kolagén odolný voči fyzickému a chemickému poškodeniu. Navyše, proces extrakcie chráni v kolagéne jeho triple helixovú štruktúru, takže uchováva polypeptidy a aminokyseliny nedotknuté. Tieto proteíny prirodzene dopĺňajú kolagén a robia výslednú liečbu účinnejšou.

Použitie rybieho kolagénu je najrozšírenejšie v kozmetike. Hydratuje pokožku, ktorá vďaka tomu pôsobí pevnejšie, hladšie a pružnejšie. Rybí kolagén môže byť efektívny aj pri liečbe bolesti spôsobenej artritídou a pri zápaloch.

Okrem kozmetiky a liečby artritídy, je morský kolagén efektívny aj ako výživový doplnok pri diétach. Je ľahko stráviteľný a ľahko sa rozpúšťa vo vode. Vďaka jeho povzbudzujúcim zdravotným prínosom sa rybí kolagén často využíva v zdravých jedlách, zdravých nápojoch, zdravých doplnkoch a v liekoch používaných pri črevných ochoreniach.

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
30 hodnotení
Akcia -5%
15,00 € 14,25 €
Kolagén Collageniq 60tbl.
Beauty kolagén CollageniQ | 100% čistý prírodný kolagén | Elasticita | Pružnosť | Proti vráskam