Biome platobné možnosti

Liečba zväčšenej prostaty - zdravotné prínosy macy červenej

Žltá maca, známa aj ako hnedá maca, je najpopulárnejší a najbežnejší typ, ktorý sa dá v obchodoch kúpiť. Prášok z koreňa červenej macy je výživový doplnok, ktorý by ale tiež nikto nemal prehliadnuť. Červená maca má totiž špecifické zdravotné prínosy a stojí za to bližšie sa na ne pozrieť.

Čistý surový prášok z koreňa červenej macy je údajne schopný významne zredukovať ventrálnu veľkosť prostaty u potkanov, čo je zdravotný prínos, ktorý pomocou žltej macy nedosiahnete. Tak, ako pri tejto záležitosti pomáhajú rajčiny, hlavne varené rajčiny, je na červenom pigmente niečo, čo je za takýto zdravotný bonus zodpovedné.

Okrem výhody zmenšenia prostaty má červená (a tiež čierna) maca aj ochranný vplyv na architektúru kostí. To je niečo, čo by mali oceniť hlavne ľudia, ktorí vo svojej strave nemajú dostatočné množstvo minerálov, čo vedie ku skeletálnym abnormalitám alebo lámavosti kostí. Podľa jedného výskumu nemá žltá (hnedá) maca rovnaké schopnosti.

Znamená to teda, že ľudia užívajúci prášok z červenej macy sa lepšie chránia proti rakovine prostaty a majú lepšiu hustotu a štruktúru kostí. Hoci štúdie na zvieratách nie sú vždy prenositeľné na ľudské objekty, môžu byť často dobrým indikátorom typov zdravotných prínosov, ktoré poskytuje určitá potravina alebo výživový doplnok.

Niektoré výživové doplnky obsahujú všetky tri hlavné farby prášku z koreňov macy, teda červenú, čiernu a žltú. Sú zmiešané do jedného výživového doplnku, čím sa dosiahne splnenie širokého záberu pozitívnych vplyvov macy. Maca je koreňová zelenina (bylina), ktorá rastie vysoko v oblastiach Ánd, v miestach s vysokým obsahom kyslíka. Nájsť sa dá hlavne v Peru, kde ho domáci používali už po stáročia kvôli jeho regeneračným vlastnostiam.

Prášok z koreňa červenej macy sa dobre hodí do smoothie. Prípadne ho môžete užiť jednoducho po lyžičkách každé ráno a večer. Je vhodné, aby ste macu cyklicky po mesiacoch prestriedali. To znamená, jeden mesiac prášok užívať, jeden mesiac vynechať, aby si naň telo príliš nezvyklo.

Súvisiace produkty