Biome platobné možnosti

Môže dehydratácia spôsobiť vypadávanie vlasov?

To, čo dávate do tela, je pre zdravie vlasov veľmi dôležité. Vlasy sú súčasťou krycej sústavy, spolu s kožou a nechtami. Táto sústava potrebuje správnu výživu na to, aby mohla správne fungovať. Voda je pre telo aj pre vlasy veľmi potrebná. K dehydratácii dochádza, ak telo začne strácať viac tekutín, než prijíma. Normálne telesné funkcie začínajú trpieť, pretože sa telu nedostáva dostatok vody na to, aby ich dokázalo vykonávať. Kvôli dehydratácii telo trpí rôznymi spôsobmi, jedným z nich je aj vypadávanie vlasov.

O padaní vlasov

Aby sme mohli pochopiť, ako môže dehydratácia spôsobiť vypadávanie vlasov, musíme vedieť, ako ku strate vlasov dochádza. Krycia sústava tela neustále rastie, vlasy majú šesťročnú životnosť. Vlasy rastú a padajú súčasne. Vypadávanie vlasov sa u ľudí deje z dvoch dôvodov. Vlasy padajú kvôli bežnému padaniu v rámci rastového cyklu a kvôli ich lámaniu. Ak vlas vypadne, stane sa tak od korienka. Ak sa vlas zlomí, môže sa tak stať kdekoľvek po dĺžke vlasu. Dehydratácia môže spôsobiť jednak vypadávanie, jednak lámanie vlasov. Má to následne vplyv na dĺžku aj hustotu vlasov.

Vlasy a voda

Voda je pre zdravie vlasov dôležitá, a to z viacerých dôvodov. Vlasy sú tvorené z jednej štvrtiny z vody. Už len táto skutočnosť by mala jasne ukazovať, ako dôležitá je voda pre vlasy. Voda prenáša životne dôležité vitamíny ku koreňom vlasov a hydratuje celý vlas zvnútra. Voda je hlavným zdrojom energie pre bunky vlasov, vrátane buniek, ktoré sú zodpovedné za nový rast vlasov. Voda tiež očisťuje telo od znečisťujúcich látok, ktoré tiež spôsobujú vypadávanie vlasov. Bez vhodnej hydratácie bude badateľná suchosť vo vlasoch a pokožke, ktorú možno zvrátiť pitím 8 až 10 pohárov vody denne.

Varovné príznaky dehydratácie

Ľudské telo môže v bežný deň stratiť dva až tri litre vody. Ak túto vodu nenahradíte, začne sa telo dehydratovať. Niektoré včasné varovné príznaky dehydratácie sú závraty, svetloplachosť, sucho v ústach, svalová slabosť, bolesti hlavy a únava. Ak tento nepriaznivý stav pokračuje, začína sa vysúšať pokožka aj vlasy a objavujú sa ďalšie, oveľa vážnejšie zdravotné problémy.

Problémy s vlasmi kvôli dehydratácii

Vypadávanie vlasov je iba jedna záležitosť, ku ktorej môže dôjsť kvôli dehydratácii. Odborníci veria, že pitím odporúčaného množstva vody môžete pomôcť ostatným vlasom a problémom s vlasovou pokožkou, napríklad pri rednutí vlasov a lupinách. Ak osoba trpí dehydratáciou, ťažko sa dostane zo zásob vody niečo ku vlasom. Ak je prísun vody nízky, musí telo rozdeliť vodu pre dôležité časti tela, ako je mozog a srdce. Toto vedie k nadmernému padaniu vlasov, pretože vlasy vlastne umierajú od smädu. Rast vlasov sa spomaľuje, pretože korienky nie sú dostatočne hydratované, aby stimulovali nový rast vlasov.

Dehydratácia vlasov

Jednou z foriem dehydratácie je aj dehydratácia vlasov. K dehydratácii vlasov môže dôjsť pred kompletnou dehydratáciou tela, a to práve kvôli prerozdeleniu zásob skonzumovanej vody telom. Cirkulácia v pokožke hlavy je znížená a takmer žiadna voda nie je schopná preniknúť do vlasových korienkov. Dokonca aj vtedy, keď telo začína zadržiavať vodu kvôli zachovaniu zásob vody, ak sa vystavujete slnku, chemickým látkam a vetru, okrádate vlasy o vodu. Ak sa vlasy vysušia zvnútra, vypadávanie vlasov je náhle a drastické. Môže to viesť ku vzniku holých miest na hlave.

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
49 hodnotení
Akcia -5%Náš tip
22,00 € 20,90 €
Šampón Folivital Pro 200ml.
Šampón Folivital PRO | Proti vypadávaniu vlasov | Na rast vlasov | Proti masteniu | Na poškodené vlasy
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
71 hodnotení
Akcia -5%Náš tip
17,00 € 16,15 €
Vitamíny na vlasy Folivital Pro 60tbl.
Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO | Posilnenie a podpora rastu vlasov | Proti vypadávaniu vlasov | Zlepšenie kvality vlasov | Prírodné zloženie | Bez receptu