Biome platobné možnosti

Neverte týmto mýtom o vypadávaní vlasov

Každému z nás vypadávajú vlasy. A znepokojuje nás to. Naviac sa obávame, že prílišné starosti o naše vlasy, môžu spôsobovať ešte ďalšie vypadávanie.  Faktom však je, že príčiny o ktorých si často myslíme, že spôsobujú vypadávanie vlasov, nie sú často pravdivé.  

Tu je 5 mýtov o vypadávaní vlasov, ktoré si môžete vyčiarknuť zo zoznamu:

Inteligentní ľudia viac trpia vypadávaním vlasov

Nepotvrdila sa žiadna spojitosť medzi zvýšenou mozgovou aktivitou a vypadávaním vlasov.

Ostrihanie vlasov spôsobí ich zahustenie a rýchlejší rast

Rast vlasu sa deje v pokožke – vlas sa tvorí iba v korienku. Rast vlasov je ovplyvnený geneticky a správnou výživou.  Vlasy rastú stále bez toho, či ich ostriháme alebo nie. Kratšie vlasy pôsobia hustejšie a hrubšie, pretože rastú rovno a „neležia“ na pokožke pod vlastnou váhou.

Plešatí muži majú viac testosterónu

Štúdie potvrdili, že plešatejúci muži majú rovnaké množstvo testosterónu ako muži s hustými vlasmi. Vypadávanie vlasov je spôsobené skôr zvýšenou citlivosťou vlasových folikulov na účinky testosterónu (konkrétne DHT). Táto citlivosť je daná geneticky. Na zníženie DHT sa odporúča liečba saw palmettom.

Nosenie čiapky “zadusí vlasy”

Všetci poznáme niekoho, kto nosí šiltovku. Čo bolo teda skôr, šiltovka alebo plešinka? Mýtus hovorí o tom, že nosenie tesnej čiapky urýchli vypadávanie vlasov tým, že zabráni vlasom “dýchať”. Faktom je, že vlasy nepotrebujú dýchať – na vlase je živý iba korienok a ten získava kyslík z krvi prúdiacej v pokožke.

Mužom vypadávajú vlasy častejšie ako ženám

U žien je vypadávanie vlasov rovnako časté ako u mužov, je iba menej viditeľné, pretože ženy strávia viac času maskovaním vypadávajúcich vlasov. Ženám tiež väčšinou vypadávajú vlasy tzv. difúznym spôsobom – rovnomernejšie po povrchu hlavy.

Nenašli ste? Skúste vyhľadávanie:

Hľadať...
search

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
Náš tip
26 €​ 22 € až 8 týždňov
Pozrieť
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
Náš tip
Akcia
24 €​ 17 € až na 8 týždňov
AKCIA -5% Konečná cena: 16,15 €
Pozrieť

Odporúčané čítanie

Súvisiace čítanie z knižnice

Diskusia

Zatiaľ bez otázok a diskusie.