Biome platobné možnosti

Očista tela anízovými semiačkami

Aníz, rastlina, ktorá rastie v Grécku a Egypte, sa už od sedemnásteho storočia využíva pri boji s rôznymi zdravotnými problémami. Veľmi ľahko ju možno identifikovať podľa jej chute sladkého drievka. Počas biblických čias boli platidlami aj rôzne plodiny a aníz patril medzi ne. Rimania aníz pestovali a značne ho aj využívali (v dobrom slova zmysle), kvôli jeho mnohým zdravotným prínosom. V súčasnosti používajú mnohí ľudia aníz na podporu trávenia, čo vôbec nie je prekvapujúce, pretože je to príbuzná rastlina s rascou, kôprom, či feniklom. Často sa využíva aj na podporu trávenia.

Jedna výhoda, ktorú má aníz oproti jemu podobným rastlinám je fakt, že je oveľa mocnejší a odolnejší voči škodlivým organizmom. V laboratórnych a klinických testoch aníz obhájil svoju povesť, keď čelil škodlivým organizmom. Dokonca je oveľa účinnejší, ak sa skombinuje s inými rastlinami s podobnými účinkami.

Anízové semená a otravný hmyz

Komáre, obzvlášť moskyty, sú známe tým, že prenášajú choroby a po celom svete sú dosť veľkým zdravotným rizikom. S chemickými pesticídmi sú spájané mnohé negatívne zdravotné vplyvy. Odborníci sa preto zameriavajú na rozvoj účinných opatrení proti škodcom, a to s využitím prírodných látok. Výskum ukazuje, že olej z anízových semienok je pre larvy moskytov toxický a má potenciál stať sa olejom, ktorý by bol pri kontrole chorôb prenášaných hmyzom efektívny.

Tureckí odborníci vyhodnocovali esenciálne oleje z viacerých liečivých rastlín, vrátane anízu, eukalyptu, mäty a bazalky. Sledovali ich efektívnosť v boji s moskytmi. Všetky vzorky sa ukázali byť efektívne, aj keď s rôznymi stupňami účinnosti. A práve aníz bol vyhodnotený ako najúčinnejší zo všetkých.

Moskyty a komáre nie sú jediní lietajúci škodcovia, ktorých dokázal aníz poraziť. Bežné esenciálne oleje boli vyhodnocované aj v boji proti rôznym druhom ôs. Anízové semená boli jednými z mnohých, ktoré boli účinné a ukázali sa ako potenciálny prírodný ekologický prostriedok proti osám.

Anízové semienka verzus škodlivé organizmy, kandida, kvasinky a plesne

Po úspechu anízu proti hmyzu nie je vôbec prekvapivé, že sa množstvo výskumov po celom svete zaoberá toxicitou anízových semienok aj voči iným škodlivým organizmom. A že výsledky sú ohromujúce.

Jeden z výskumov hodnotil rôzne rastlinné extrakty vzhľadom na ich odolnosť voči hubám a plesniam a zistil, že práve anízové semená sú najlepšie pri tlmení hubovej aj mikrobiálnej aktivity.

Podľa iného výskumu, pri použití výťažku z anízu v testoch na siedmich kmeňoch kvasiniek a štyroch kmeňoch plesní, preukázal in vitro experiment schopnosť anízu spomaliť ako proliferáciu húb a plesní, tak aj kvasiniek.

Ďalšie testy skúmali esenciálne oleje a ich účinok proti rôznym škodlivým kmeňom baktérií, vrátane stafylokokov, e. coli a salmonele. Esenciálne oleje anízových semienok demonštrovali najvyššiu odolnosť voči baktériám.

Výživové doplnky s anízovými semienkami

Snáď najlepší argumentom pre anízové semienka prišiel z Japonska. U pacientov, ktorí podstupujú antibiotickú alebo imunosupresívnu liečbu, môžu byť neustálym problémom chronické infekcie močového traktu, takzvaná kandida. Úspešným prístupom môže byť pridanie prirodzenej, rastlinnej zložky, ktorá je odolná voči plesniam.

Ak vám život znepríjemňujú plesne či kvasinky, je vhodné prečistiť telo a dodržiavať očistnú diétu. Veľkou pomôckou môže byť aj výživový doplnok s obsahom anízových semienok. Je to tiež mocná zbraň proti plesniam na nechtoch, proti kvasinkám a celkovej kvasinkovej nerovnováhe.

Nenašli ste? Skúste vyhľadávanie:

Hľadať...
search

Súvisiace produkty

Odporúčané čítanie

Súvisiace čítanie z knižnice

Diskusia

Zatiaľ bez otázok a diskusie.