Biome platobné možnosti

Päť dôvodov na prečistenie pečene

Roky nesprávnych stravovacích návykov a nárast pri používaní a konzumácii množstva škodlivých chemikálií zanechalo u desiatok miliónov ľudí v ich telách ohromné množstvo toxínov. Je to fenomén, ktorý je škodlivý hlavne pre ľudskú pečeň.

Dobrou správou je, že existuje spôsob, ako si pečeň „detoxikovať“. Ak tak urobíte, výrazne zlepšíte svoje celkové zdravie a s ním aj funkčnú kapacitu samotnej pečene.

Pečeň reguluje väčšinu chemických hladín v krvi a vylučuje produkt nazývaný žlč, ktorá pomáha štiepiť tuky a pripravuje ich tak na ďalšie trávenie a absorpciu. Ak je ale vaše telo neustále vystavené škodlivým chemickým látkam, pečeň sa vyčerpá a nakoniec nie je schopná plniť svoju maximálnu kapacitu.

Očista pečene je jedným z najlepších spôsobov ako schudnúť. Odhliadnuc od kozmetických a fyzických dôvodov, znížiť svoju maximálnu telesnú hmotnosť je vždy dobrá vec. Z pohľadu zdravia je aj detoxikácia pečene úžasný spôsob, ako trochu znížiť hmotnosť.

Mnohí ľudia si vôbec nie sú vedomí faktu, že je pečeň veľmi nápomocná pri rozkladaní tuku. V každom ohľade je pečeň pre chudnutie rovnako dôležitá, ako črevá a žalúdok. Pečeň tvorí žlč, ktorá sa využíva v tráviacom systéme a pri štiepení tuku. Pokiaľ si prečistíte pečeň, pomôžete jej pri produkcii žlče, čím v konečnom dôsledku pomôžete telu v metabolizácii tukov. Ak je váš zámer schudnúť vážny, mali by ste jednoznačne zaradiť detoxikáciu pečene na začiatok zoznamu svojich priorít.

Pečeňové kamene – udržte ich na uzde. Vytvárajú sa v pečeni, ak máte v tele príliš veľa cholesterolu. Cholesterol potom urobí to, že žlč zatvrdne a vytvoria sa z nej kryštáliky, kamienky, ktoré môžu blokovať pečeň a brániť v jej schopnosti zbavovať telo toxínov a navracať živiny spätne do tela.

Detoxikácia pečene dokáže vaše telo zbaviť až 300 týchto „kameňov“ naraz.

Tak ako funguje vaša pečeň, funguje vaše telo. Detoxikácia pečene v podstate detoxikuje celé vaše telo. Takže dáva zmysel, že ak chcete detoxikovať telo, začnete najlepšie orgánom, ktorý je zodpovedný za očistu tela.

Pečeň je brána do tela a v tejto dobe presýtenej chémiou sa jej detoxikačné systémy ľahko preťažia.

Detoxikácia pečene vám poskytne energetickú vzpruhu. Prečistenie pečene bude na vás pôsobiť ako keď ľudia vypijú kávu alebo iné nezdravé „energetické“ nápoje. Dostanete nový impulz, nový elán, budete psychicky viac ostražitý a produktívny, a to po celý deň.

Pečeň je transmutačný orgán. To znamená, že mení jednu látku na inú. Očista pečene obnoví správny prísun živín do tela a výrazne zvýši vašu energiu potrebnú pre cvičenie a každodenné činnosti.

Chcete vyzerať a cítiť sa mladšie? Odstránenie toxínov z telesného hlavného filtra toxínov spôsobí to, že bude vaša pleť vyzerať jasnejšie, zdravšie a odolnejšie, pretože obnovená schopnosť pečene štiepiť tuky vám pomôže pri jej tónovaní. A budete sa cítiť lepšie, tak ako pred rokmi.

Ako by teda mala detoxikácia pečene vyzerať? Jednou z možností je použiť nesladenú brusnicovú šťavu, pomarančovú šťavu, vodu a niekoľko iných prísad.

Skombinujte jednu šálku nesladenej brusnicovej šťavy so siedmimi šálkami vody, povarte na miernom ohni, potom odstavte.

Do nádobky na lúhovanie čaju (alebo do filtru na kávu) naberte pol polievkovej lyžice zázvoru, pol polievkovej lyžice muškátového oriešku a jednu polievkovú lyžicu škorice. Vložte na 15 minút do vody s brusnicami. Potom odstráňte.

Do zmesi pridajte ¾ šálky pomarančovej šťavy a ¼ šálky citrónovej šťavy a dobre premiešajte. Následne vzniknutú zmes vložte do chladničky.

Nezabudnite sa odvážiť pred aj po detoxikácii.

Keď sa ráno zobudíte, vypite šálku brusnicovej zmesi. Po hodine vypite plný pohár vody. Ďalšiu hodinu prestriedajte znovu s brusnicovou zmesou, ďalšiu hodinu vodu a takto po hodinách striedajte, až kým zmes celkom nevypijete.

Súvisiace produkty