Biome platobné možnosti

Vitamín C a vypadávanie vlasov

Vitamín C je vo vode rozpustný vitamín, čo znamená, že vaše telo ho neukladá. Vitamín C poskytuje mnoho výhod pre vaše telo. Napríklad pomáha liečiť a chráni pred vypadávaní vlasov. Najlepší spôsob ako používať vitamín C v boji proti vypadávaniu vlasov je zmeniť svoj jedálniček  a zaradiť doň potraviny, ktoré sú bohaté na vitamín C.

Vitamín C je potrebné pre vaše telo, aby sa obnovila výroba tkaniva. Podľa výskumov, vitamín C je dôležitý pre hojenie rán, zároveň pomáha pri tvorbe šliach a kostí. Vitamín C je dôležitý ako pomoc pri produkcií kolagénu, ktorý sa používa pri vytváraní  kože, kostí, väzov, ciev a tkanív.

Antioxidačné vlastnosti

Vitamín C má antioxidačné vlastnosti, podobné vitamínu E a zinku. Antioxidanty sú zodpovedné za zníženie poškodenia, ktoré môžu radikály spôsobiť. Voľné radikály sa tvoria, keď telo premieňa potravu na energiu. Môžu poškodiť vaše vlasy, začnú byť krehké a slabé. Vitamín C je prospešný pre ochranu vlasov pred voľnými radikálmi.

Nedostatok vitamínu C a vypadávanie vlasov

Nízky príjem vitamínu C v strave môže mať za následok suché alebo štiepiace vlasy. Hoci vypadávanie vlasov nie je priamo spojené s nedostatkom vitamínu C. Pri nedostatku vitamínu C sú náchylné poškodovaniu a vypadávaniu vlasov.

Zdroje potravín a denný príjem

Vitamín C sa vyskytuje v rôznych potravinách ako karfiol, mango, jahody, špenát, čučoriedky, paradajky, paradajky, pomaranče, kivi, ananás, tekvica. Odporúča sa 5-9 porcií ovocia a zeleniny denne, aby ste si zabezpečili dostatočné množstvo vitamínu C  a ďalších vitamínov a minerálov.

Doplnenie vitamínu C

Ak nemôžete dostať dostatočné množstvo vitamínu C do svojho jedálnička z dôvodu choroby, alebo iných dôvodov, budete potrebovať doplnok. Odporúčaní denný príjem vitamínu C na 90 mg denne pre mužov a 75 mg denne pre ženy. Ak fajčíte, ste tehotná alebo dojčíte priemerná dávka je zvýšená o 35 mg.

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
44 hodnotení
Akcia -5%Náš tip
17,00 € 16,15 €
Vitamíny Folivital Pro 60tbl.
Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO | Posilnenie a podpora rastu vlasov | Proti vypadávaniu vlasov | Zlepšenie kvality vlasov | Prírodné zloženie | Bez receptu