Biome platobné možnosti

Zázračné sladké drievko a jeho zdravotné prínosy

Sladké drievko používali ako liek už starovekí Gréci, Egypťania, Číňania a Indi. Bolo kľúčovou zložkou v mnohých bylinných zmesiach a elixíroch a je jednou z najcennejších liečivých bylín všetkých čias.

Sladké drievko (lékorica) je sladká, výživná bylinka vynikajúca pre zdravie pľúc a čisté dýchanie. Rastlinka obsahuje mnohé antidepresívne zložky. Ako liečivá bylinka disponuje pôsobivým zoznamom dobre zdokumentovaných možností využitia a je pravdepodobne jedným z najviac prehliadaných bylinných zázrakov. Sladké drievko je antioxidant a je užitočné pri rôznych zdravotných problémoch a ťažkostiach, vrátane astmy, nadobličkovej únavy, chronickej únavy, depresie, prechladnutia a chrípky, kašľa, lupín, enfyzému (rozdutia) pľúc, zápalu ďasien a zubného kazu, dny, pálenia záhy, HIV, vírusových infekcií, mykotických infekcií, pečeňových problémov, Lymskej choroby, hormonálnej rovnováhy, kožných problémov, pásového oparu, bolesti krku, zápalu šliach, vredov, kvasinkovej infekcie, zväčšenia prostaty a artritídy. V ajurvédskej medicíne je sladké drievko liečivom pre mužský reprodukčný systém, ktoré podporuje virilitu a zdravú produkciu spermií.

Tvrdí sa o ňom, že je veľmi dobré na trávenie a mimoriadne účinné pri hojení čriev.

Sladké drievko je veľmi nápomocné pri boji s bronchitídou, s prechladnutím horných dýchacích ciest a s kašľom.

Sladké drievko sa používa na reguláciu a stimuláciu hormónov v období perimenopauzy a menopauzy. Je hlavnou zložkou v mnohých predávaných zmesiach.

Sladké drievko pomáha znížiť množstvo žalúdočnej kyseliny a zvyšuje sekréciu hlienu v žalúdočnom trakte, upokojuje podráždenie a zápal. Môže sa použiť v tlmení pálenia záhy, tráviacich ťažkostí a pri liečbe žalúdočných a dvanástnikových vredov. Dokáže tiež skrátiť dobu liečenia vriedkov v ústach.

V Číne sa sladké drievko používalo na liečbu rakoviny. Môže tiež spomaliť proces starnutia mozgu.

UPOZORNENIE: bolo hlásených niekoľko nežiadúcich účinkov, ak došlo k užívaniu nadmerného množstva výťažku zo sladkého drievka, teda viac ako 100 ml denne alebo po mnoho mesiacov za sebou. Nežiadúcimi účinkami bola hypertenzia, hypokalémia, metabolická alkalóza a retencia sodíka a vody. Nič také sa však nestane, ak sa užívajú nízke dávky lieku. Samozrejme, pokiaľ trpíte na nejaké závažné zdravotné problémy, užívanie akéhokoľvek voľnopredajného lieku či výživového doplnku prekonzultujte s lekárom. Ak máte príliš vysoký krvný tlak, nie je užívanie sladkého drievka vôbec vhodné.

Súvisiace produkty