Biome platobné možnosti

Chudnutie a kokosový olej

Obrovská popularita kokosového oleja na chudnutie v tabletách viedla k tomu, že viacerí ľudia začali hľadať fakty o tomto produkte. Kokos sa považuje za najzdravšiu a najpriateľskejšiu prísadu väčšiny rastlinných výživových doplnkov na chudnutie.

Kokosový olej obsahuje dve výkonné zložky, pri ktorých je overené, že sú v prípade chudnutia efektívne. Tieto zložky zahŕňajú mastné kyseliny, ktoré hrajú dôležitú úlohu pri zrýchlení telesného metabolizmus.

Niekoľko klinických štúdií preukázalo, že používanie alebo pridanie olejov vyťažených z kokosu do stravy, dokáže znížiť množstvo tukov uložených v oblasti brucha. Znie to zaujímavo? Tak sa na to pozrime bližšie.

Čo obsahujú výživové doplnky na chudnutie s kokosovým olejom?

V zásade sú hlavnou zložkou tabliet na chudnutie s kokosovým olejom mastné kyseliny. Existujú dva hlavné typy mastných kyselín s ohľadom na stupeň ich účinnosti. Forma mastných kyselín so stredne dlhým reťazcom účinkuje rýchlo a má na telo priamy vplyv. Forma mastných kyselín s dlhým reťazcom je triglycerid, ktorý napomáha pri metabolizácii tukov, no telo potrebuje dlhší čas na to, aby ich spracovalo.

Popri tomto type mastnej kyseliny obsahuje kokosový olej veľmi výraznú hladinu typu so stredne dlhým reťazcom. Triglycerid so stredne dlhým reťazcom smeruje cez tráviaci trakt priamo do pečene. Tento fakt jednoducho podporuje vysvetlenie, ako schudnúť s pomocou kokosového oleja.

Počas prieniku mastnej kyseliny do orgánu produkujúceho žlč, konzumuje táto tuky a mení ich na energiu. Fyziologicky tvorí pečeň žlč, ktorá funguje ako emulgátor tuku. Preto s pomocou kokosového oleja obsiahnutého v prípravkoch na chudnutie, sa tuky metabolizujú rýchlejšie. Výsledkom je, že sa tuky menia buď na využiteľnú energiu, alebo na ketolátky.

Aké sú prínosy kokosového oleja pri chudnutí?

Výživové doplnky s obsahom kokosového oleja vám môžu ponúknuť viacero prínosov. Patria k nim napríklad aj tieto:

  1. Obsahujú vysokú hladinu triglyceridov so stredne dlhým reťazcom, ktoré posilňujú metabolizmus tukov.
  2. Zvyšujú výdaj energie užívajúceho o približne 120 kalórií denne.
  3. Potlačujú apetít, takže sa cítite dlhšie plný. Je to tiež dobrý začiatok na konzumáciu menšieho množstva kalórií.
  4. Štúdie preukazujú, že olej z kokosa zmenšuje nebezpečné tuky na bruchu, ktoré v tele spôsobujú rôzne choroby.

Toto sú prínosy výživových doplnkov, ktoré môžete získať vďaka užívaniu produktov na chudnutie s obsahom kokosového oleja. Navyše, kokosové oleje na chudnutie sú spájané so zlepšením trávenia, stavu pokožky a nechtov a s antioxidantmi.

Na záver

Ak to zhrnieme, používaním prípravkov na chudnutie s obsahom kokosového oleja môžete získať viacero zdravotných prínosov. Ide o bezpečný a efektívny produkt. V ideálnom prípade postačí jedna až dve polievkové lyžice tohto oleja denne na to, aby ste dosiahli optimálne výsledky.

Niektorí ľudia by odporúčali používať olej na vysmážanie alebo ako náhradu za ochucovadlá. Na trhu existujú dve formy kokosových olejov. Môžete si vybrať medzi lisovaným a extra panenským „za studena lisovaným“ kokosovým olejom. Majú rovnakú chuť aj vôňu. No rozdiel medzi nimi je v procese výroby a v koncentrácii jednotlivých zložiek.

Nenašli ste? Skúste vyhľadávanie:

Hľadať...
search

Súvisiace produkty

Odporúčané čítanie

Súvisiace čítanie z knižnice

Diskusia

Zatiaľ bez otázok a diskusie.