Biome platobné možnosti

Chudnutie a úloha taurínu

Taurín môžete poznať ako prísadu športových a energetických nápojov. Tieto produkty často sľubujú zvýšenie energie, ale taurín môže mať vplyv aj na vašu hmotnosť. Definitívna štúdia ešte nebola vykonaná, ale výskum na zvieratách a počiatočné testy na ľuďoch ukazujú, že taurín skutočne pomôže spáliť nežiaduci tuk.

Taurín je aminokyselina. Medzi prírodné zdroje taurínu patria potraviny bohaté na bielkoviny, ako je mäso a ryby. Taurín reguluje množstvo vody a hladinu minerálov v krvi. Môže tiež fungovať ako antioxidant.

Chudnutie

Taurín prispieva k chudnutiu. Zlepšuje funkciu metabolizmu na bunkovej úrovni, čo pomôže spáliť viac tuku. Taurín tiež zabraňuje strate svalovej hmoty pri rýchlom chudnutí. Podľa odborníkov, taurín zvyšuje citlivosť tela na inzulín a zvyšuje proteínovú syntézu, čo sú dva faktory, ktoré napomáhajú pri vývoji svalov. Dve štúdie potvrdzujú jeho tvrdenia - prvá určila, že taurín pomohol obéznym myšiam schudnúť, zatiaľ čo druhá potvrdila tieto zistenia u ľudí po tom, čo 30 japonských študentov znížilo svoju hmotnosť a množstvo telesného tuku vďaka užívaniu doplnkov výživy s obsahom taurínu.

Ďalšie funkcie taurínu

Taurín môže urobiť viac, než len podporiť chudnutie. Vaše oči potrebujú taurín na správne fungovanie. Vystavenie sa plnému spektru svetla, akým je slnečné svetlo, môže zvýšiť koncentráciu taurínu vo Vašom tele. U ľudí, ktorí trávia veľa času pri žiarivkovom osvetlení, ktoré neobsahuje plné svetelné spektrum sa môže vyvinúť nedostatok taurínu v žľazách, napríklad v šuškovitom teliesku a hypofýze. Tento nedostatok môže v priebehu času poškodiť Váš zrak.

Dávkovanie

Doplnkov výživy s obsahom taurínu existuje množstvo. Denne by človek však nemal prijať viac ako 3000 mg taurínu, pretože akákoľvek vyššia úroveň sa jednoducho vylúči obličkami.

Vezmite do úvahy

Pred tým, než začnete užívať akékoľvek doplnky výživy s obsahom taurínu sa poraďte so svojím lekárom. Len lekár môže povedať, či môže taurín zasahovať do pôsobenia liekov na predpis, ktoré momentálne užívate. Váš lekár vám tiež môže poradiť ohľadom bezpečného chudnutia, pri ktorom sa zoberie do úvahy Váš momentálny zdravotný stav.

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
92 hodnotení
Akcia -30%
45,00 € 31,50 €
Tabletky na chudnutie Oxotrin 60tbl.
Tabletky Oxotrin 530mg. | Zdravé chudnutie | Metabolizmus | Spaľovanie tukov | Bez jojo efektu