Biome platobné možnosti

Chudnutie pomocou zeleného čaju

Zelenéý čaj so sebou prináša celý rad priaznivých účinkov na zdravie a jednou z jeho hlavných výhod je to, že to môže pomôcť pri chudnutí. Bolo preukázané, že zelený čaj môže pomôcť telu spaľovať kalórie a tuky a to je dôvod, prečo sa používa ako prísada aj do obľúbených tabletiek na chudnutie. Hoci pitie zeleného čaju na rozdiel od niektorých iných produktov na chudnutie neposkytuje rýchle výsledky, môže Vám pomôcť schudnúť bez toho, aby bolo ohrozené Vaše zdravie.

Zelený čaj znižuje množstvo tuku

Keď prijmete cukor alebo tuk, budú syntetizované na základnú látku nazývanú triglycerid. Tento proces syntézy prebieha v tenkom čreve a v pečeni a triglyceridy sa transportujú do iných častí tela prostredníctvom krvného obehu. Triglyceridy sú veľmi dôležitá látka, pretože poskytujú energiu pre podporu rôznych funkcií v tele. Problém však nastáva, keď je v tele nadmerné množstvo triglyceridov. Prebytok triglyceridov sa premení na tuk a to môže viesť k obezite.

Zelený čaj Vám môže pomôcť čeliť nebezpečenstvu nadmernej hladiny triglyceridov, pretože má vysoký obsah polyfenolov. Polyfenoly aktivujú určitý enzým v tele a tento enzým rozpustí prebytočné triglyceridy. To znamená, že obsah tuku vo Vašom tele sa zníži ak budete pravidelne konzumovať výťažky zo zeleného čaju.

Zelený čaj podporuje látkovú výmenu

Zelený čaj obsahuje množstvo silných antioxidantov, ktoré Vaše telo môže využiť mnohými spôsobmi. Jeden z týchto antioxidantov sa nazýva epigalokatechin gallate, alebo EGCG a má schopnosť stimulovať metabolizmus tela a urýchliť chudnutie. Spolu s kofeínom, ktorý sa nachádza aj v zelenom čaji, ECGC sa snaží stimulovať centrálny nervový systém a uvoľňuje tuk do krvného obehu, takže ho telo môže použiť ako palivo. Tento proces použitia tuku ako paliva je známy ako termogenéza a zahŕňa výrobu ďalšej energie, uvoľňovanie prebytočnej vody a spaľovanie telesného tuku. Kofeín môže spôsobiť termogenézu sám o sebe, ale je oveľa účinnejší, ak je prijatý v kombinácii s inými látkami a ECGC v zelenom čaji.

Zelený čaj zlepšuje vytrvalosť pri cvičení

Mali by ste si byť vedomí toho, že cvičenie je jedným z najúčinnejších spôsobov, ako schudnúť. Nielenže spaľuje kalórie, ale zvyšuje tiež hladinu energie a značne prispieva k budovaniu svalov, ktoré posilnia Váš metabolizmus. Katechínové polyfenoly, ktoré sú prítomné v zelenom čaji stimulujú svalové bunky a pečeň aby použili viac mastných kyselín. Následkom toho bude telo využívať sacharidy pomalším tempom. S väčším množstvom sacharidov v tele môžete cvičiť dlhšiu dobu, a vaše telo bude spaľovať viac kalórií.

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
92 hodnotení
Akcia -30%
45,00 € 31,50 €
Tabletky na chudnutie Oxotrin 60tbl.
Tabletky Oxotrin 530mg. | Zdravé chudnutie | Metabolizmus | Spaľovanie tukov | Bez jojo efektu