Biome platobné možnosti

Prsia - účinky senovky gréckej

Senovka (Trigonella foenum-graecum) je kulinárska a liečivá bylina, ktorá sa pestuje v suchých piesočnatých pôdach po celom svete. Najbežnejšie sa používa v kuchyni na Strednom Východe a Indii, kde ju pociťujeme ako sladkastú chuť v kari koreniach, ktoré sú významné pre túto oblasť. Senovka grécka sa môže používať aj ako korenie alebo doplnok stravy, avšak má aj radu účinkov, ktoré ovplyvňujú zdravé funkcie prsníkov.

Zväčšenie prsníkov

Vedecké lekárske štúdie nepotvrdili, že používanie senovky gréckej má vplyv na zväčšenie pŕs. Avšak niektorí odbornívi veria, že senovka grécka podporuje zväčšenie pŕs pri lokálnej aplikácii. Senovka stimuluje rast prsníkov imitovaním estrogénu a stimulovaním prolaktínu. Účinky senovky na zväčšenie prsníkov sa môžu zmaximalizovať trením extraktu do pokožky, kde sa absorbuje priamo do postihnutého tkaniva alebo za pomoci tabliet. Hoci je senovka grécka kulinárska bylina vhodná na ľudskú spotrebu ako príchuť do jedál, poraďte sa so svojim lekárom pred spotrebou jej väčšieho množstva, alebo ohľadom bylinnej liečby.

Materské mlieko

Senovka obsahuje fytoestrogény, chemické zlúčeniny podobné estrogénu. Jej konzumácia sa používa tisíce rokov ako metóda na zväčšovanie množstva mlieka u dojčiacich žien. Extrakt zo senovky sa najbežnejšie prijíma vo forme kapsulí za účelom stimulácie mlieka. Zvýšenie produkcie mlieka sa dostaví 24 až 72 hodín po užití kapsúl. Senovka sa môže vysadiť, keď sa dostaví potrebné množstvo mlieka, keďže pokračovanie v kojení udrží potrebnú produkciu mlieka. Senovku by rozhodne nemali užívať tehotné ženy, pretože sťahy maternice by u nich mohli spôsobiť potrat.

Rakovina prsníka

Štúdie preukázali početné lekárske vlastnosti senovky. Popri fyziologickych účinkoch, ktoré preukázali pozitívny vplyv na cholesterol a cukrovku, a taktiež anti-mikrobiálne a nematocídne vlastnosti, ktoré sú v súlade s jej používaním v tradičnej medicíne pre odstránenie žalúdočných a črevných porúch a boji proti zápalu. Senovka tiež preukázala vplyv na preventívne opatrenia proti nádorovým bunkám v in vitro testovaní, aj keď testy na ľuďoch neboli vykonané. Ďalšie štúdie sú potrebné pred tým než potvrdia senovku ako liečbu rakoviny prsníka, ale účinky v štúdii in vitro sú sľubné...

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
18 hodnotení
39,00 €
FabulousBreasts 90tab.
Tabletky Fabulous Breasts CC | Podpora prirodzeného rastu pŕs