Biome platobné možnosti

4 minútová masáž pŕs na prirodzené zväčšenie prsníkov

Drvivá väčšina žien s výrazne malými prsiami túži po tom, aby svoje prsia dokázala zväčšiť. Bojí sa však extrémnych zásahov do tela. Je možné zväčšiť prsia pomocou masáže? Pozrime sa na hlavné prínosy masáže pŕs:

 • Pomoc v uvoľňovaní rastových hormónov – ak si masírujete mliečne žľazy, uvoľňuje telo viac kyslíka aj živín práve smerom k prsnému tkanivu. Tým podporujete zväčšenie prsníkov.
 • Lepšie prúdenie krvi – ak sa budete riadiť uvedenými postupmi na masírovanie pŕs pre ich zväčšenie, zlepšíte aj obeh krvi v hornej polovici tela. Cirkulácia krvi sa procesom trenia zlepšuje.
 • Zníženie rizika vzniku rakoviny prsníkov – ak si prsia masírujete pravidelne, lepšie si uvedomujete zmeny, ktoré sa na nich môžu diať. Samovyšetrenie prsníkov zahŕňa kontrolu pŕs s ohľadom na tvorenie hrčiek, zmien tvaru, veľkosti aj farby pŕs a bradaviek. Ak si prsia masírujete pravidelne, ľahšie odhalíte zmeny, čo môžu byť včasné príznaky prípadného rozvinutia rakoviny prsníkov.
 • Úľava od PMS – dokonca aj niektoré príznaky predmenštruačného syndrómu (PMS) možno údajne zmierniť pomocou masáže pŕs.

Základný postup na zväčšenie pŕs pomocou masáže

Masírovanie pŕs neznie ako zložitá záležitosť. Poviete si, nie je to predsa žiadna veda. Hoci je to tak, treba dodržiavať správny postup a dbať na určité zásady.

1 Pred masážou si pošúchajte dlane, aby ste ich zahriali

Zmyslom masáže je dodať telu určité teplo, ktoré navodí uvoľnenie a relaxáciu. To isté platí aj pri masáži prsníkov. Ak by ste však mali ruky chladné a drsné, nebude vám ani váš vlastný dotyk moc príjemný. Preto ako prvé si ešte pred masážou zahrejte dlane vzájomným trením. Ak budete mať dostatočne teplé ruky, môžete ich jemne položiť na prsia.

2 Pri masáži používajte olej alebo krém

Teraz je už telo pripravené na masáž na zväčšenie prsníkov. Doprajte mu ten najlepší masážny olej alebo vhodný krém. Tie zabránia neželanému treniu pokožky prsníkov a dlaní. Vďaka dostatočnému množstvu oleja či krému tak budete mať pod lepšou kontrolou techniku masírovania.

Okrem hladkého masírovania poskytujú tie správne oleje a krémy potrebné živiny prsníkom a vy tak maximalizujete výsledky masáže na zväčšenie pŕs. Tieto živiny účinne podporujú zdravie a pomáhajú zväčšiť veľkosť pŕs.

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
35 hodnotení
Náš tip
29,90 €
Krém na zväčšenie pŕs MammaMia 200ml.
Krém na prsia MammaMia | Prirodzene krajšie prsia | Na strie na prsiach | Podpora vývoja prsníkov | Hebkejšia, vláčnejšia pokožka

3 Pri masáži robte krúživé pohyby smerom dovnútra

Ak ste v umení masáže pŕs začiatočníčka, môžete prsia masírovať striedavo. Najskôr ľavý prsník a potom pravý, prípadne naopak. Prsia však môžete masírovať aj naraz. Dôležité je, aby boli pohyby krúživé, zo spodnej strany pŕs smerom von od tela, z vrchnej strany pŕs smerom k srdcu. Môžete si to vyskúšať pred zrkadlom, rukami krúžte rovnomerne, kruhy vždy uzavrite a smerujte do stredu hrudníka.

4 Pri masáži vyvíjajte na prsia len mierny tlak

Masáž na zväčšenie prsníkov má byť iba ľahká a upokojujúca forma relaxácie. Preto je dôležité vyvinúť na prsia len mierny tlak. Ak však budete až príliš jemná, nič neucítite. Naopak, ak bude tlak príliš veľký, môžete si ublížiť. Netreba pripomínať, že prsia sú citlivou súčasťou tela a treba s nimi zaobchádzať, v tomto prípade masírovať, vždy jemne.

Ako presne postupovať pri masáži na zväčšenie pŕs

Masáž 1

(približne 40 sekúnd)

 1. Pravú ruku položte zospodu na ľavý prsník.
 2. Dlaňou nadvihnite prsník ako keď si naprávate dekolt.
 3. Ľavou rukou podložte ľavý prsník a prsník rovnako nadvihnite.
 4. Toto opakujte 20 krát pre každý prsník

Masáž 2

(približne 40 sekúnd)

 1. Použite celú dlaň, prsia masírujte krúživými pohybmi.
 2. Masírujte smerom dovnútra tela, ako bolo uvedené vyššie. Ľavý prsník v smere hodinových ručičiek a pravý prsník proti smeru hodinových ručičiek.
 3. Toto opakujte 20 krát pre každý prsník

Masáž 3

(približne 20 sekúnd)

 1. Pri tejto masáži smerujú prsty smerom dolu.
 2. Prstami akoby naberajte prsia od spodnej časti smerom nahor.
 3. Masáž ľavou aj pravou rukou je považovaná za jedno opakovanie.
 4. Opakujte 10 krát pre každý prsník.

Masáž 4

(približne 25 sekúnd)

 1. Pri tejto masáži stláčate jeden bod medzi prsiami, tým podporíte rast prsníkov.
 2. Tlakový bod sa nachádza v strede hrudníku, v línii medzi bradavkami. Je to mierna priehlbinka na hrudnej kosti.
 3. Palcom zatlačte približne na 3 sekundy a palce jednotlivo posúvajte smerom k bradavkám.
 4. Opakujte 5 krát.
 5. Pozor, aby ste si pri tomto postupe neublížili, začínajte iba veľmi jemným tlakom, nesmiete pociťovať bolesť.

Masáž 5

(približne 20 sekúnd)

 1. Pravú ruku dajte do ľavého podpazušia ako najďalej dosiahnete.
 2. Ruku posúvajte cez hornú časť prsníka a potom dolu stredom hrudníka.
 3. Ruky a prsia striedajte.
 4. Opakujte 10 krát na každej strane.

Masáž 6

(približne 10 sekúnd)

 1. Ruku položte ku kľúčnej kosti (ľavú k pravej a naopak), končekmi prstov jemne masírujte nad prsiami smerom k hrudnej kosti.
 2. Opakujte 5 krát.

Masáž 7

(približne 10 sekúnd)

 1. Obe ruky zovrite do pästí.
 2. Vypnite hruď, lopatky ťahajte k sebe.
 3. Položte pravú päsť pod pravú pazuchu a ľavú päsť pod ľavú pazuchu.
 4. Posúvajte päste súčasne smerom k hrudnej kosti, akoby ste vtláčali prsia do stredu tela.
 5. Masírujte zo všetkých smerov, zhora, od stredu aj zdola podľa obrázku.
 6. Každý smer opakujte 2 krát.

Masáž 8

(približne 20 sekúnd)

 1. Zdvihnite ľavú ruku a pravou rukou ju masírujte smerom nadol od zápästia až po hrudník.
 2. Opakujte 10 krát každú ruku.

Po masáži si môžete dopriať ešte strečing…

 1. Vzpažte ľavú ruku, pravou rukou uchopte zápästie a ťahajte nahor a do strany. Sústreďte sa na pocit ťahania v podpazuší.
 2. Zopnite ruky za chrbtom. Zohnite sa do pravého uhla a zopnuté ruky zdvihnite kolmo na podlahu. Sústreďte sa na to, aby ste dostali lopatky čo najbližšie k sebe.

Je masáž na zväčšenie pŕs bezpečná?

Najväčšou výhodou masáže prsníkov je fakt, že je úplne bezpečná. Lekárska veda ponúka aj iné riešenia na zväčšenie pŕs ako napríklad prsné implantáty. Netreba však dodávať, že každá operácia so sebou nesie riziko.

Masáž prsníkov neprináša nebezpečenstvo, naopak, vlastnými rukami si dokážete zvýšiť sebavedomie a vnímanie samej seba.

Stačí nezabudnúť na pár vecí, aby bol proces masáže hladký a bezstarostný.

Na čo pri masáži pŕs nezabúdať

Samotný proces trenia a masírovania prsníkov je úplne bezpečný. Stačí postupovať podľa uvedených tipov a zapamätať si nasledovné body, aby ste sa vyhli akémukoľvek pocitu nepohodlia.

 • Buďte trpezlivá, pokiaľ ide o výsledky – masáž na zväčšenie pŕs je pomalý proces. Výsledky sa ukážu len postupne. Sama pocítite zmenu hneď na začiatku. No celkový prírastok bude okom pozorovateľný až oveľa neskôr.
 • Nepoužívajte taký olej ani krém, ktorý vám nevyhovuje – ak vám určitá značka alebo typ krému nesedí, ak vás po ňom svrbí koža na tvári alebo rukách, stane sa tak s veľkou pravdepodobnosťou aj v oblasti prsníkov. Ak vám určité výrobky nesedia, nepoužívajte ich. Odporúčanými prípravkami na masírovanie sú vo všeobecnosti kokosový olej, mandľový olej, gél z aloe vera, ľanový olej, feniklový olej, olivový olej či priamo krémy na zväčšenie prsníkov.
 • Dodržujte pravidelnosť – aby ste dosiahli želané výsledky, mali by ste si prsia masírovať denne približne 4-5 minút. Za tento čas by ste mali urobiť približne 300 krúživých pohybov ako bolo popísané vyššie.
 • Masáž na zväčšenie pŕs si doprajte po teplom kúpeli – ak nepoužívate nahrievaciu podložku, môžete si prsia masírovať priamo po teplom kúpeli alebo sprche. Teplá voda podporuje prúdenie krvi a rozťahuje póry, ktoré následne lepšie prijímajú masážny olej či krém.
 • Nemasírujte si bradavky – bradavky sú samé o sebe veľmi citlivé na dotyk. Ak vyviniete neprimeraný tlak na bradavky alebo oblasť dvorca, môžete si ublížiť.
 • Na masáž používajte končeky prstov – končeky prstov sú dostatočne citlivé, aby ste odhadli správny tlak a dostanete sa ku každej časti prsníka.

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
54 hodnotení
Náš tip
25,90 €
Tabletky na zväčšenie pŕs MammaMia 60tbl.
Tabletky MammaMia | Prirozdene krajšie prsia | Podpora vývoja pŕs
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
35 hodnotení
Náš tip
29,90 €
Krém na zväčšenie pŕs MammaMia 200ml.
Krém na prsia MammaMia | Prirodzene krajšie prsia | Na strie na prsiach | Podpora vývoja prsníkov | Hebkejšia, vláčnejšia pokožka
Pridať otázku / komentár

Je stláčanie prsníkov bolestivé? Prečo ma niekedy bolia prsia, keď ich masírujem?

Je dôležité, aby ste pri masáži prsníkov vyvíjali iba mierny tlak, aby ste si neublížili. Masáž prsníkov musí byť príjemná a nevyvolávať nepríjemné pocity.

Napriek tomu môže dôjsť k situácii, že ženu prsia bolia alebo pobolievajú. Väčšinou je bolesť prsníkov spôsobená normálnymi zmenami v hormónoch alebo liečiteľnými stavmi. Bolesť prsníkov môže mať rôzny pôvod a nemusí ísť o príznak rakoviny prsníka ako sa mnohí obávajú.

Väčšina žien sa stretáva s bolestivosťou prsníkov tesne pred začiatkom menštruácie. Vtedy môžu byť prsia obzvlášť citlivé. Ak na ne budete tlačiť, môžu bolieť. Ak máte oba prsníky ťažké a opuchnuté, ak sú citlivé aj oblasti podpazušia a ak čoskoro čakáte menštruáciu, príčinou môže byť takzvaná cyklická mastalgia ako súčasť PMS.

Mastitída je ďalšia príčina bolestivosti prsníkov, je to infekcia prsného tkaniva. Mastitída väčšinou postihuje ženy, ktoré dojčia, a môže súvisieť s upchatým mliekovodom alebo bakteriálnou infekciou v kanáliku. Mastitída môže byť sprevádzaná bolesťou, opuchom, začervenaním, svrbením a pocitom tepla na prsiach. Môže tiež spôsobiť horúčku. Zvyčajne je týmito príznakmi postihnutý iba jeden prsník. Mastitída sa môže rozvinúť do komplikácií, ako je absces prsníka, a často si vyžaduje liečbu od lekára.

Aj niektoré lieky na predpis môžu ako vedľajší účinok spôsobiť bolesť prsníkov. Niektoré z týchto liekov sú spojené s hormónmi, čo môže viesť k bolesti prsníkov, kvôli opuchnutému prsnému tkanivu. K bolesti prsníkov môžu viesť tiež lieky na liečbu srdcových a kardiovaskulárnych ochorení. Tá ale vychádza z hrudnej steny.

Na prsníku sa môžu objaviť aj cysty – vačky s tekutinou. Môžu byť malé alebo veľké a potom môžu počas menštruačného cyklu narastať alebo sa zmenšovať. Cysty prsníka sú extrémne časté, až 70-90 % žien môže mať počas života cystu. Cysty prsníka môžu byť bolestivé, keď na ne zatlačíte. Väčšina cýst prsníka je benígna, ale niektoré je potrebné odstrániť.

Ďalej infekcia v prsnom tkanive, absces prsníka. Môže byť komplikáciou mastitídy alebo sa môže vyvinúť u žien, ktorí nedojčia. Odhaduje sa, že u 5 až 11 percent žien, u ktorých sa počas dojčenia rozvinie mastitída, sa vyvinie absces prsníka.

Nádory prsníkov môžu byť nezhubné alebo rakovinové. Väčšina zmien v prsnom tkanive je benígna, nezhubná. Navyše, bolesť v prsníku je len zriedka znakom toho, že máte rakovinový nádor. Rakovinové nádory prsníka môžu spôsobovať bolesť, ak sú zápalové.

A nakoniec, aj prsia môžu mať pomliaždeniny alebo sa môžu inak poraniť, rovnako ako zvyšok tela. (Sem môže spadať aj nešetrná masáž.) Ak sú prsia začervenané, opuchnuté alebo s viditeľnou zmenou farby, je možné že ide o pomliaždeninu alebo modriny. Môže k tomu dôjsť v dôsledku nehody, pošmyknutia alebo pádu či úrazu pri športovaní. Bolesť prsníkov môžete pociťovať aj ako „svalovicu“, ak ste posilňovali hrudné svaly.

S lekárom sa treba o bolesti prsníkov poradiť, ak máte niektorý z nasledujúcich príznakov:

 • pretrvávajúca, ostrá bolesť v jednom alebo oboch prsníkoch
 • začervenanie alebo opuch, ktorý nezmizne po dni alebo dvoch
 • akékoľvek začervenanie, opuch, farebná zmena, horúčka alebo iné príznaky infekcie počas dojčenia
 • hrčka v prsníku

local_libraryOdborný poradca biome.sk

Kamoška má jeden prsník väčší ako druhý. Vraj ju to v puberte trápilo, ale teraz už nie. Že je zdravá, tak to už nerieši. Je to znak nejakého ochorenia alebo sa naozaj nemusí ničoho obávať?

Asymetria prsníkov je definovaná ako jednostranná nerovnomernosť objemu prsníkov, ich rozmerov alebo polohy pŕs. Príčina môže byť vrodená (niečo, s čím sa narodíte) alebo získaná (niečo, čo sa objaví neskôr v živote). Niektoré príčiny sú trvalé a iné sú prechodné, teda dočasné.

Vo všeobecnosti je normálne, že sú prsia trochu nerovnomerné a vo väčšine prípadov nie je problém mať jeden prsník väčší ako druhý. Asymetria prsníkov môže byť viditeľná už v puberte, a to v dôsledku genetiky.

Môže sa vyskytnúť aj počas tehotenstva, keď sa prsia zväčšujú v rámci prípravy na dojčenie. Počas dojčenia nemusia mať prsia rovnaký tvar alebo veľkosť. To platí najmä vtedy, ak dieťa uprednostňuje dojčenie na jednej strane. Pokiaľ dieťa dostáva dostatok materského mlieka a rastie stabilným tempom, nemusíte sa obávať nerovnomerných prsníkov.

Prsia sa môžu kvôli hormonálnym zmenám zväčšiť aj počas menopauzy – a nie vždy rovnomerne.

Ďalšou príčinou asymetrie prsníkov môže byť skolióza, čo je abnormálne zakrivenie chrbtice. Asymetria prsníkov je pri tejto vrodenej poruche bežná, hlavne vo vzťahu k polohe každého prsníka. Skolióza sa zvyčajne rozpozná už v detstve alebo dospievaní a môže byť mierna alebo závažná. Pri skolióze môže dôjsť k zhrbeniu na jednu stranu tela, čo spôsobí, že jeden prsník bude nižšie ako druhý.

Zmeny veľkosti prsníkov môžu byť znepokojujúce vtedy, keď k nim dôjde náhle bez zjavného dôvodu. Aj keď to môže byť spôsobené benígnou príčinou (napríklad začatie užívania hormonálnej antikoncepcie), môže to byť aj príznak rakoviny prsníka alebo lymfómu.

local_libraryOdborný poradca biome.sk

Je možné, že sa s pribúdajúcim vekom prsia zmenšujú?

Vo veku 40 rokov vedie nastupujúca menopauza k zmenám prsníkov, pretože vaječníky začínajú produkovať menej estrogénu. V tomto bode vaše prsia prechádzajú tzv. involúciou. To znamená, že je prsné tkanivo nahradené tukom, ktorý je mäkší, takže prsia už nie sú tak pevné a začínajú ovísať. Na druhú stranu sa však často stáva, že sa prsia kvôli priberaniu na váhe v menopauze naopak zväčšia, keďže sa aj v nich hromadí tukové tkanivo.

local_libraryOdborný poradca biome.sk

Je cítiť, že prsia rastú?

Prvým znakom vývoja prsníkov u dievčat je mierny opuch pod bradavkou. Keď prsia začínajú rásť, môžu byť veľmi citlivé a boľavé. Môžu tiež svrbieť, pretože sa postupne naťahuje pokožka. Nákup prvej podprsenky môže pomôcť chrániť rast pŕs a minimalizovať bolesť. Ak prsia rastú rýchlo, môžu sa na koži objaviť strie. Tie časom vyblednú.

Prsia sa stávajú oblejšími a plnšími, pretože telesný tuk dievčaťa sa počas puberty zvyšuje. Dvorec (oblasť okolo bradavky) môže stmavnúť a zväčšiť sa a bradavka môže byť vzpriamená alebo vyčnievať.

Je bežné, že jeden prsník sa vyvíja rýchlejšie ako druhý. Postupom času by sa to malo vyrovnať, no mnohým dospelým ženám sa zdá, že ich prsia sa mierne líšia. Je to úplne normálne.

local_libraryOdborný poradca biome.sk

Aká je najlepšia veľkosť pŕs?

Vo funkčnom a estetickom zmysle sa za ideálnu veľkosť pŕs pre ženy vo všeobecnosti považuje taká, ktorá je úmerná ich výške, šírke ramien a obvodu pása. Prsia by mali dopĺňať celkový vzhľad tela a umožniť žene voľný pohyb bez nepohodlia.

Pre ženy je dôležité, aby mali veľkosť pŕs úmernú zvyšku tela, vrátane výšky a hmotnosti. Vo všeobecnosti majú vyššie ženy širšie hrudníky, môžu zvládnuť väčšiu veľkosť pŕs. Ale košíčky C alebo D môžu preťažiť postavu menšej ženy. Ak sú vaše prsia príliš veľké, môže to viesť k funkčným problémom, ako je chronická bolesť v dolnej časti chrbta a oblasti krížov.

Neexistuje jedna konkrétna veľkosť pŕs, ktorá by dokonale sedela všetkým ženám. Existuje však veľkosť pŕs, ktorá je primeraná každému tvaru tela. Ženy s telom v tvare jablka majú zvyčajne širší pás a viac brušného tuku. Pre vyváženie proporcií sú preto ideálne plnšie a objemnejšie prsia. Telá v tvare presýpacích hodín, sa zvyčajne vyznačujú proporčnou hornou a spodnou časťou tela. Pre tento tvar je najvhodnejšia malá až stredná veľkosť pŕs. Telo v tvare obdĺžnika sa podobá postave presýpacích hodín, no bez presne definovaného pásu. Proporcie tela v tvare obdĺžnika dopĺňa plnšia veľkosť pŕs a poskytuje tak výrazné zakrivenie. Ženy s telom v tvare hrušky majú zvyčajne plné boky a definovaný pás. Na vyváženie proporcií sú ideálne stredne veľké prsia.

Životný štýl ženy môže tiež ovplyvniť to, čo by ste mohli považovať za ideálnu veľkosť pŕs. Napríklad, ak ste atletický typ a máte fyzicky namáhavú prácu, menšie a ľahšie prsia môžu byť vhodnejšie ako prsia väčšie a ťažké.

local_libraryOdborný poradca biome.sk

Je masáž prsníkov zdravá?

Masáž prsníkov môže okrem zlepšenia a zväčšenia prsníkov, zmierniť celý rad zdravotných problémov, od upchatých mliekovodov pri kojení až po boľavé svaly. Môže tiež odhaliť hrčky na prsiach, čo môže zachrániť život. Vo všeobecnosti je masáž pŕs bezpečná. Ak však máte špecifické zdravotné problémy týkajúce sa pŕs, je lepšie poradiť sa s lekárom.

Vo všeobecnosti patria medzi lokálne kontraindikácie pre (akúkoľvek) masáž: kŕčové žily; hrčky alebo bulky, ktoré nie sú diagnostikované alebo neboli odstránené; veľké modriny; hlboké alebo otvorené rezné rany; omrzliny; spáleniny a popáleniny; rany po nedávnej lokálnej chirurgii.

local_libraryOdborný poradca biome.sk

Dobrý deň, zväčší masáž prsia aj u chudých žien?

Masáž prsníkov môže pomôcť zvýšiť krvný obeh v prsnom tkanive, ktoré naväzuje tuk. Vďaka masáži sa vylučuje aj hormón prolaktín, ten je zodpovedný za rast pŕs.

Chudé ženy môžu mať samozrejme tiež veľké prsia. Dôležité je dodržiavanie zdravej životosprávy, správne stravovanie, aj spomínané masáže, ktoré si žena môže osvojiť, aby bola plnšia v prsiach.

local_libraryOdborný poradca biome.sk

Dobrý deň. Ako dlho rastú prsia? Dcéra chodí na strednú školu a je nešťastná, pretože všetky spolužiačky sú omnoho obdarenejšie než ona. Je šanca, že jej narastú prsia ešte neskôr?

Dobrý deň, prirodzený rast pŕs daný hormonálnymi zmenami pri dospievaní trvá približne 4 roky po nástupe menzesu u dievčat. Vo veku 17 rokov bývajú prsia dievčaťa spravidla úplne vyvinuté.

local_libraryOdborný poradca biome.sk