Biome platobné možnosti

4 minútová masáž pŕs na prirodzené zväčšenie prsníkov

Drvivá väčšina žien s výrazne malými prsiami túži po tom, aby svoje prsia dokázala zväčšiť. Bojí sa však extrémnych zásahov do tela. Je možné zväčšiť prsia pomocou masáže? Pozrime sa na hlavné prínosy masáže pŕs:

 • Pomoc v uvoľňovaní rastových hormónov – ak si masírujete mliečne žľazy, uvoľňuje telo viac kyslíka aj živín práve smerom k prsnému tkanivu. Tým podporujete zväčšenie prsníkov.
 • Lepšie prúdenie krvi – ak sa budete riadiť uvedenými postupmi na masírovanie pŕs pre ich zväčšenie, zlepšíte aj obeh krvi v hornej polovici tela. Cirkulácia krvi sa procesom trenia zlepšuje.
 • Zníženie rizika vzniku rakoviny prsníkov – ak si prsia masírujete pravidelne, lepšie si uvedomujete zmeny, ktoré sa na nich môžu diať. Samovyšetrenie prsníkov zahŕňa kontrolu pŕs s ohľadom na tvorenie hrčiek, zmien tvaru, veľkosti aj farby pŕs a bradaviek. Ak si prsia masírujete pravidelne, ľahšie odhalíte zmeny, čo môžu byť včasné príznaky prípadného rozvinutia rakoviny prsníkov.
 • Úľava od PMS – dokonca aj niektoré príznaky predmenštruačného syndrómu (PMS) možno údajne zmierniť pomocou masáže pŕs.

Základný postup na zväčšenie pŕs pomocou masáže

Masírovanie pŕs neznie ako zložitá záležitosť. Poviete si, nie je to predsa žiadna veda. Hoci je to tak, treba dodržiavať správny postup a dbať na určité zásady.

1 Pred masážou si pošúchajte dlane, aby ste ich zahriali

Zmyslom masáže je dodať telu určité teplo, ktoré navodí uvoľnenie a relaxáciu. To isté platí aj pri masáži prsníkov. Ak by ste však mali ruky chladné a drsné, nebude vám ani váš vlastný dotyk moc príjemný. Preto ako prvé si ešte pred masážou zahrejte dlane vzájomným trením. Ak budete mať dostatočne teplé ruky, môžete ich jemne položiť na prsia.

2 Pri masáži používajte olej alebo krém

Teraz je už telo pripravené na masáž na zväčšenie prsníkov. Doprajte mu ten najlepší masážny olej alebo vhodný krém. Tie zabránia neželanému treniu pokožky prsníkov a dlaní. Vďaka dostatočnému množstvu oleja či krému tak budete mať pod lepšou kontrolou techniku masírovania.

Okrem hladkého masírovania poskytujú tie správne oleje a krémy potrebné živiny prsníkom a vy tak maximalizujete výsledky masáže na zväčšenie pŕs. Tieto živiny účinne podporujú zdravie a pomáhajú zväčšiť veľkosť pŕs.

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
27 hodnotení
Náš tip
29,90 €
Krém na zväčšenie pŕs MammaMia 200ml.
Krém na prsia MammaMia | Prirodzene krajšie prsia | Na strie na prsiach | Podpora vývoja prsníkov | Hebkejšia, vláčnejšia pokožka

3 Pri masáži robte krúživé pohyby smerom dovnútra

Ak ste v umení masáže pŕs začiatočníčka, môžete prsia masírovať striedavo. Najskôr ľavý prsník a potom pravý, prípadne naopak. Prsia však môžete masírovať aj naraz. Dôležité je, aby boli pohyby krúživé, zo spodnej strany pŕs smerom von od tela, z vrchnej strany pŕs smerom k srdcu. Môžete si to vyskúšať pred zrkadlom, rukami krúžte rovnomerne, kruhy vždy uzavrite a smerujte do stredu hrudníka.

4 Pri masáži vyvíjajte na prsia len mierny tlak

Masáž na zväčšenie prsníkov má byť iba ľahká a upokojujúca forma relaxácie. Preto je dôležité vyvinúť na prsia len mierny tlak. Ak však budete až príliš jemná, nič neucítite. Naopak, ak bude tlak príliš veľký, môžete si ublížiť. Netreba pripomínať, že prsia sú citlivou súčasťou tela a treba s nimi zaobchádzať, v tomto prípade masírovať, vždy jemne.

Ako presne postupovať pri masáži na zväčšenie pŕs

Masáž 1

(približne 40 sekúnd)

 1. Pravú ruku položte zospodu na ľavý prsník.
 2. Dlaňou nadvihnite prsník ako keď si naprávate dekolt.
 3. Ľavou rukou podložte ľavý prsník a prsník rovnako nadvihnite.
 4. Toto opakujte 20 krát pre každý prsník

Masáž 2

(približne 40 sekúnd)

 1. Použite celú dlaň, prsia masírujte krúživými pohybmi.
 2. Masírujte smerom dovnútra tela, ako bolo uvedené vyššie. Ľavý prsník v smere hodinových ručičiek a pravý prsník proti smeru hodinových ručičiek.
 3. Toto opakujte 20 krát pre každý prsník

Masáž 3

(približne 20 sekúnd)

 1. Pri tejto masáži smerujú prsty smerom dolu.
 2. Prstami akoby naberajte prsia od spodnej časti smerom nahor.
 3. Masáž ľavou aj pravou rukou je považovaná za jedno opakovanie.
 4. Opakujte 10 krát pre každý prsník.

Masáž 4

(približne 25 sekúnd)

 1. Pri tejto masáži stláčate jeden bod medzi prsiami, tým podporíte rast prsníkov.
 2. Tlakový bod sa nachádza v strede hrudníku, v línii medzi bradavkami. Je to mierna priehlbinka na hrudnej kosti.
 3. Palcom zatlačte približne na 3 sekundy a palce jednotlivo posúvajte smerom k bradavkám.
 4. Opakujte 5 krát.
 5. Pozor, aby ste si pri tomto postupe neublížili, začínajte iba veľmi jemným tlakom, nesmiete pociťovať bolesť.

Masáž 5

(približne 20 sekúnd)

 1. Pravú ruku dajte do ľavého podpazušia ako najďalej dosiahnete.
 2. Ruku posúvajte cez hornú časť prsníka a potom dolu stredom hrudníka.
 3. Ruky a prsia striedajte.
 4. Opakujte 10 krát na každej strane.

Masáž 6

(približne 10 sekúnd)

 1. Ruku položte ku kľúčnej kosti (ľavú k pravej a naopak), končekmi prstov jemne masírujte nad prsiami smerom k hrudnej kosti.
 2. Opakujte 5 krát.

Masáž 7

(približne 10 sekúnd)

 1. Obe ruky zovrite do pästí.
 2. Vypnite hruď, lopatky ťahajte k sebe.
 3. Položte pravú päsť pod pravú pazuchu a ľavú päsť pod ľavú pazuchu.
 4. Posúvajte päste súčasne smerom k hrudnej kosti, akoby ste vtláčali prsia do stredu tela.
 5. Masírujte zo všetkých smerov, zhora, od stredu aj zdola podľa obrázku.
 6. Každý smer opakujte 2 krát.

Masáž 8

(približne 20 sekúnd)

 1. Zdvihnite ľavú ruku a pravou rukou ju masírujte smerom nadol od zápästia až po hrudník.
 2. Opakujte 10 krát každú ruku.

Po masáži si môžete dopriať ešte strečing…

 1. Vzpažte ľavú ruku, pravou rukou uchopte zápästie a ťahajte nahor a do strany. Sústreďte sa na pocit ťahania v podpazuší.
 2. Zopnite ruky za chrbtom. Zohnite sa do pravého uhla a zopnuté ruky zdvihnite kolmo na podlahu. Sústreďte sa na to, aby ste dostali lopatky čo najbližšie k sebe.

Je masáž na zväčšenie pŕs bezpečná?

Najväčšou výhodou masáže prsníkov je fakt, že je úplne bezpečná. Lekárska veda ponúka aj iné riešenia na zväčšenie pŕs ako napríklad prsné implantáty. Netreba však dodávať, že každá operácia so sebou nesie riziko.

Masáž prsníkov neprináša nebezpečenstvo, naopak, vlastnými rukami si dokážete zvýšiť sebavedomie a vnímanie samej seba.

Stačí nezabudnúť na pár vecí, aby bol proces masáže hladký a bezstarostný.

Na čo pri masáži pŕs nezabúdať

Samotný proces trenia a masírovania prsníkov je úplne bezpečný. Stačí postupovať podľa uvedených tipov a zapamätať si nasledovné body, aby ste sa vyhli akémukoľvek pocitu nepohodlia.

 • Buďte trpezlivá, pokiaľ ide o výsledky – masáž na zväčšenie pŕs je pomalý proces. Výsledky sa ukážu len postupne. Sama pocítite zmenu hneď na začiatku. No celkový prírastok bude okom pozorovateľný až oveľa neskôr.
 • Nepoužívajte taký olej ani krém, ktorý vám nevyhovuje – ak vám určitá značka alebo typ krému nesedí, ak vás po ňom svrbí koža na tvári alebo rukách, stane sa tak s veľkou pravdepodobnosťou aj v oblasti prsníkov. Ak vám určité výrobky nesedia, nepoužívajte ich. Odporúčanými prípravkami na masírovanie sú vo všeobecnosti kokosový olej, mandľový olej, gél z aloe vera, ľanový olej, feniklový olej, olivový olej či priamo krémy na zväčšenie prsníkov.
 • Dodržujte pravidelnosť – aby ste dosiahli želané výsledky, mali by ste si prsia masírovať denne približne 4-5 minút. Za tento čas by ste mali urobiť približne 300 krúživých pohybov ako bolo popísané vyššie.
 • Masáž na zväčšenie pŕs si doprajte po teplom kúpeli – ak nepoužívate nahrievaciu podložku, môžete si prsia masírovať priamo po teplom kúpeli alebo sprche. Teplá voda podporuje prúdenie krvi a rozťahuje póry, ktoré následne lepšie prijímajú masážny olej či krém.
 • Nemasírujte si bradavky – bradavky sú samé o sebe veľmi citlivé na dotyk. Ak vyviniete neprimeraný tlak na bradavky alebo oblasť dvorca, môžete si ublížiť.
 • Na masáž používajte končeky prstov – končeky prstov sú dostatočne citlivé, aby ste odhadli správny tlak a dostanete sa ku každej časti prsníka.

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
53 hodnotení
Náš tip
25,90 €
Tabletky na zväčšenie pŕs MammaMia 60tbl.
Tabletky MammaMia | Prirozdene krajšie prsia | Podpora vývoja pŕs
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
27 hodnotení
Náš tip
29,90 €
Krém na zväčšenie pŕs MammaMia 200ml.
Krém na prsia MammaMia | Prirodzene krajšie prsia | Na strie na prsiach | Podpora vývoja prsníkov | Hebkejšia, vláčnejšia pokožka
Pridať otázku / komentár
person_outline 25.09.2023

Dobrý deň. Ako dlho rastú prsia? Dcéra chodí na strednú školu a je nešťastná, pretože všetky spolužiačky sú omnoho obdarenejšie než ona. Je šanca, že jej narastú prsia ešte neskôr?

Dobrý deň, prirodzený rast pŕs daný hormonálnymi zmenami pri dospievaní trvá približne 4 roky po nástupe menzesu u dievčat. Vo veku 17 rokov bývajú prsia dievčaťa spravidla úplne vyvinuté.

local_libraryOdborný poradca biome.sk