Biome platobné možnosti

Bobuľovité ovocie povzbudí metabolizmus a odstráni brušný tuk

Keď nastane sezóna bobuľovitého ovocia, mali by ste im urobiť miesto v chladničke. Môžete po nich siahnuť vždy, keď dostanete chuť na sladké. Okrem svojej vynikajúcej chuti toho môžu bobule skutočne veľa ponúknuť, pokiaľ ide o chudnutie. Ako vlastne pôsobia?

Nabudia váš metabolizmus

Čučoriedky a maliny obsahujú flavonoid antokyanín, ktorý pomáha telu produkovať adiponektín, hormón, ktorý sa spája so znižovaním hladín glukózy. Tiež potláča chúťky na jedlo a podporuje metabolizmus.

Bojujú s brušným tukom

Čučoriedkové smoothie alebo mafiny nepotešia iba vaše chuťové bunky. Podľa jednej štúdie môže diéta bohatá na čučoriedky zmeniť to, ako vaše telo ukladá a spracováva tuky na energiu a následne dokáže zmenšiť množstvo brušného tuku.

Obsahujú veľa vlákniny

Či už sú čerstvé alebo mrazené, sú čučoriedky ohromným zdrojom vlákniny, dôležitej živiny, ktorá zlepšuje trávenie a pomáha znižovať nadúvanie. Ak hľadáte bobuľovité ovocie s najväčším množstvom obsiahnutej vlákniny, siahnite po jahodách a malinách. Jedna šálka jahôd jej poskytuje tri gramy, jedna šálka malín dokonca osem gramov.

Obsahujú málo kalórií

Keď budete nabudúce cítiť potrebu a chuť na nejaký rýchle sladké občerstvenie, nevyberte si keksíky či cukríky. Zvoľte bobule. A uvidíte výsledky. Na toľko veľa sladkej a koláčovej chute obsahuje bobuľovité ovocie iba veľmi málo kalórií. Jedna šálka čučoriedok zaváži za 84 kalórií. V černiciach je 62 kalórií na šálku a maliny obsahujú 64 kalórií na jednu šálku.

Nenašli ste? Skúste vyhľadávanie:

Hľadať...
search

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
57 hodnotení
Akcia -30%
51 €​ 45 € dávka na 1 mesiac
TOP AKCIA -30% Konečná cena: 31,5 €
Pozrieť

Odporúčané čítanie

Súvisiace čítanie z knižnice

Diskusia

Zatiaľ bez otázok a diskusie.


Tu zadajte hľadané slovo alebo výraz. Potom kliknite na lupu alebo odošlite enterom.