Biome platobné možnosti

Sérum alebo krém na omladenie pleti, čo si vybrať?

Zúžiť výber vhodného ošetrenia na omladenie pleti, ktoré bude vhodné pre vaše osobné potreby a pre váš typ pokožky, môže byť zložité a mätúce. Obzvlášť, ak sa snažíte rozhodnúť medzi krémom na pleť alebo sérom na pleť. Návod na použitie na nádobkách a fľaštičkách môže byť podobný a častokrát sľubuje dosiahnutie rovnakých výsledkov. Aký je potom rozdiel medzi krémom a sérom na omladenie pleti?

Hlavný rozdiel medzi týmito dvoma prípravkami na ošetrenie omladenia pleti je to, ako účinkujú a pôsobia. Krémy na pleť sa používajú na hydratáciu, vyživovanie alebo zjemnenie pleti. Môžu poskytnúť aj benefity navyše, napríklad ošetrovanie vyrážok, vrások alebo iných bežných príznakov starnutia. Pri sérach ide o podobný typ ošetrenia na omladenie pleti a proti príznakom starnutia. Poskytujú rovnaké prínosy, prenikajú však až za epidermu.

Molekuly krému na tvár sú relatívne veľké a nemôžu preniknúť hlboko do pokožky tak ako to dokáže sérum. Preto studené krémy a emolienciá zvyčajne účinkujú iba na povrchu pokožky. Séra, na druhú stranu, sú vysoko koncentrovanými prostriedkami na ošetrenie pleti, ktoré majú menšie molekuly. Z toho dôvodu sú schopné poľahky preniknúť hlbšie do pokožky a pôsobia okamžite. Konzistencia každého z týchto typov prípravkov na starostlivosť o pleť je veľmi odlišná. Sérum je podobnejšie gélu alebo vode. Krém alebo telové mlieko má hustejšiu, pevnejšiu textúru. Je to preto, že séra zvyčajne neobsahujú žiadne zahusťovacie činidlá či tekutiny. Aj z toho dôvodu je zmes oveľa koncentrovanejšia a obsahuje viac aktívnych zložiek.

Prínosy séra na omladenie pleti

Séra sú výborným riešením pre starostlivosť o pleť, ak potrebujete zvládnuť špecifický problém na pokožke, napríklad jemné línie, hyperpigmentáciu alebo suchú pleť. Rovnako ako krémy, aj séra sa často zameriavajú na konkrétny problém na pokožke. Séra proti príznakom starnutia patria medzi najpopulárnejšie spôsoby ošetrenia pleti kvôli ich koncentrovaným množstvám prísad ako je retinol, alfahydroxykyseliny a Q10. Tieto pôsobia na zvrátenie viditeľných znakov starnutia pokožky.

Pri každom ošetrení pleti sa pred prvým použitím prípravku vždy odporúča otestovať si ho napríklad na predlaktí. Počkajte 24 hodín, aby ste overili kompatibilitu s vašou pokožkou. Obzvlášť dôležité je to pri ošetrení pleti sérom, pretože obsiahnuté prísady sú oveľa koncentrovanejšie. Ak nezbadáte negatívnu reakciu, začnite používať sérum dva až trikrát do týždňa a postupne pridávajte, až ho budete používať denne. Dôležité je vybudovať si toleranciu na sérum čo najbezpečnejším spôsobom, keďže svoju pokožku vystavujete vysokému množstvu obsiahnutých aktívnych zložiek.

Pri zmiešanom až mastnom type pleti sa môžete cítiť dobre aj bez následného použitia hydratačného prípravku. Sérum často poskytuje dostatok hydratácie. Odporúča sa však použiť po ošetrení sérom krém na opaľovanie. Predídete tak ďalšiemu poškodeniu pokožky. SPF ochrana je samozrejmosťou pri každej rutinnej starostlivosti o pleť proti príznakom starnutia. Bez ohľadu na to, aké ostatné produkty používate.

Ak máte suchú alebo citlivú pleť, vyhýbajte sa akýmkoľvek prípravkom na ošetrenie pokožky proti príznakom starnutia, ktoré obsahujú alkohol, vrátane séra. Alkohol vyťahuje z pokožky jej prirodzenú vlhkosť a môže spôsobiť ďalšie vysúšanie, čo ešte viac zhoršuje stav pokožky. Pravdepodobne budete potrebovať aj hydratáciu po nanesení séra. Kvôli ich konzistencii nie sú séra dobré pre podkladovú bázu na mejkap. Je preto vhodnejšie používať sérum na noc.

Typ ošetrenia pleti, ktorý by ste potrebovali, závisí od toho, čo chcete dosiahnuť. Tiež od toho, koľko času a peňazí chcete investovať. Séra sú už tradične drahším typom ošetrenia pleti, a to kvôli ich obsahu, klinickým testom a hodnoteniam. Nemusíte ho však aplikovať také množstvo ako v prípade krému. Stačí niekoľko kvapiek na pokožku. Preto vám jedna fľaštička vydrží skutočne dlho.

Krémy na tvár sú výborným ošetrením na omladenie pleti a sú dôležité, pokiaľ chcete aj s pribúdajúcim vekom pôsobiť mladistvo. Ak ale hľadáte niečo, čo urobí vašu starostlivosť o pleť ešte účinnejšou, obzvlášť rýchlo a v krátkom čase, je riešením práve sérum.

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
36 hodnotení
Náš tip
22,00 €
Intenzívne regeneračné sérum 12x3ml.
Intenzívne regeneračné sérum | Tvár a krk | Regenerácia | Hydratácia | Pružnejšia pokožka | Omladzujúci účinok
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
10 hodnotení
17,00 €
Pleťové sérum MedSkin (kyselina Hyalúronová)
Pleťové sérum MedSkin (kyselina Hyalúronová) | Zjemnenie vrások | Hydratácia | Omladzujúci účinok
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
7 hodnotení
17,00 €
Pleťové sérum MedSkin (Lifting)
Pleťové sérum MedSkin (Lifting pokožky) | Pozdvihuje, spevňuje a vyhladzuje pokožku | Hydratácia | Ochranný antioxidačný účinok
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
17,00 €
Pleťové sérum MedSkin (Vitamín C)
Pleťové sérum MedSkin (Vitamín C) | Proti predčasnému starnutiu pleti | Zosvetlenie pleti | Omladzujúci účinok
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
3 hodnotenia
17,00 €
Pleťové sérum MedSkin (regenerácia pokožky)
Pleťové sérum MedSkin (regenerácia) | Stimuluje obnovu pokožky | Zjemnenie vrások | Hydratácia | Omladzujúci účinok
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
64 hodnotení
Akcia -5%Náš tip
19,90 € 18,90 €
Kyselina hyalurónová - krém 50ml.
Krém na pleť s kyselinou Hyalúronovou | Regenerácia pleti | Hydratácia pleti | Proti vráskam | Omladzujúci účinok