Úvod > > > Ako vybrať najlepší šampón proti vypadávani...

Ako vybrať najlepší šampón proti vypadávaniu vlasov?

Vyberáme najvhodnejší šampón proti padaniu vlasov

Vedeli ste, že šampón dnes dokáže omnoho viac ako iba udržiavať Vašu hlavu čistú? Dokáže pomôcť stimulovať vlasové folikuly a dokonca aktivovať rast vlasov. Správny šampón pomáha udržať vlasy zdravšie, hrubšie a plnší účes po dlhší čas.

Liekov proti vypadávaniu vlasov je mnoho a často sa veľmi líšia. Jedna z najjednoduchších metód liečby je výmena bežného šampónu za šampón vyvinutý špeciálne na boj proti vypadávaniu vlasov. Pre tých, ktorí sa stránia každého lieku, existujú šampóny, ktoré zvýšia cirkuláciu krvi v pokožke a otvoria póry pre lepší rast vlasov. Je však veľmi ťažké vybrať si správny šampón proti vypadávaniu vlasov bez základných vedomostí o možnostiach, ktoré na trhu existujú.

Prečo mi vypadávajú vlasy?

Prečo vlasy vypadávajú viac?

Príčin vypadávania vlasov je mnoho a líšia sa od človeka k človeku – od nedostatočnej stravy, cez stres až po genetické vplyvy. Je veľmi dôležité vybrať si liečbu, ktorá je vytvorená na konkrétnu príčinu. Naša cesta teda začína porozumením, prečo vlasy rednú a vypadávajú, pretože nie každá príčina vypadávania vlasov môže byť odstránená jednoduchou zmenou šampónu.

Ak je vypadávanie vlasov spôsobené nedostatočnou výživou, zlozvykmi ako fajčenie alebo namáhanie vlasov, dobré výsledky sa môžu dostaviť zmenou životného štýlu v kombinácii s vhodným šampónom. Ak však je príčinou vypadávania vlasov dedičnosť, je najvyšší čas vyraziť do boja so silnými zbraňami, ktoré si vedia poradiť aj s nadbytkom dihydrotestosterónu. (DHT – najčastejšia príčina vypadávania vlasov )

V každom prípade, vhodný šampón proti vypadávaniu vlasov by mal určite obsahovať niektoré kľúčové zložky a na druhej strane by vžiadnom prípade isté zložky obsahovať nemal. Pozrime sa na ne bližšie:

Dôležité zložky šampónu proti vypadávaniu vlasov

Dobrý šampón má dobré zloženie

Najlepší šampón proti vypadávaniu vlasov nie je ten, ktorý je najviac známy a ani ten, ktorý vidíte najčastejšie v reklame. Kvalita sa hodnotí podľa látok, ktoré šampón obsahuje. Najlepší šampón proti vypadávaniu vlasov bude určite obsahovať niektoré hlavné účinné látky a rozhodne by mal byť obohatený zložkami, ktoré stimulujú rast vlasov a prospievajú zdraviu pokožky.

Hľadajte:

  • Látky na zlepšenie cirkulácie krvi v pokožke (zlepšuje sa tým prísun výživných látok z krvi)
  • Látky, ktoré dokonale očistia pokožku od mazu (obsahuje veľké množstvo DHT) a prospievajú zdraviu pokožky
  • Výživné látky a aktivátory – dodajú vlasom potrebné živiny a aktivujú ich k novému rastu.

Vyhýbajte sa

  • Silným alebo toxickým chemikáliám. Aj v dnešnej dobe existuje veľké množstvo prípravkov, ktoré vlasy vyslovene poškodzujú. Týka sa to jednoznačne odfarbovačov vlasov alebo prípravkov s obsahom SLS alebo SLES.
  • Vôňam do vlasov a deodorantom.

Človek aby sa stal odborníkom na vypadávanie vlasov aby sa mohol lepšie rozhodnúť...

Všetci to poznáme - ak chceme vyriešiť nejaký zdravotný problém, zájdeme za doktorom. Doktor predpíše liek, v lepšom prípade nás liek vylieči a život beží ďalej. Málo ľudí sa naozaj zaujíma o to, akým spôsobom nám ten liek pomohol – hlavne, že pomohol.

S problémom vypadávania vlasov je situácia trochu zložitejšia. Vďaka množstvu príčin vypadávania vlasov, neexistuje jeden univerzálny liek na vypadávanie vlasov. Dokonca sa často stretávame aj s lekármi, ktorí o tomto probléme vedia veľmi málo a nepovažujú ho za “ozajstný” problém. Zaraďujú ho do skôr oblasti estetických problémov.

Žiaľ v dnešnej dobe je trh zaplnený šampónmi proti vypadávaniu vlasov s lákavou reklamou, ktoré sľubujú výsledky v priebehu niekoľkých dní. Často sú to pritom iba lepšie “oblečené“ žihľavové šampóny. Pri všetkej úcte k žihľave a jej účinkom proti vypadávaniu vlasov – táto liečba vo väčšine prípadov vypadávania vlasov u mužov alebo u žien nestačí.  Zloženie šampónu je teda základ. Vhodný šampón by mal v návode podrobne uvádzať aké účinné látky obsahuje a ako tieto pomôžu proti vypadávaniu vlasov.

Pre správne rozhodnutie Vám určite nemôže stačiť, ak nájdete šampón, ktorý uvádza, že obsahuje komplex výživných látok alebo komplex rastových faktorov a vety podobného štýlu. Vždy sa pýtajte predajcu: aké konkrétne látky šampón obsahuje, ktoré pomôžu protu vypadávaniu vlasov. Sú látky obsiahnuté podrobené výskumu?

Pamätajte - vhodne vybratý šampón proti vypadávaniu vlasov môže výrazne napomôcť obnove vlasov.

  • Šampón používajte prinajmenšom 4-6 týždňov aby vlasy mali čas vyrásť a reagovať na liečbu.
  • Tiež sa uistite, že používate šampón presne podľa návodu výrobcu.

Vybrali sme

Do našej ponuky sme sa po dôkladnom zvážení rozhodli zaradiť tri zo zoznamu tých najlepších šampónov proti vypadávaniu vlasov. Šampón Revita je zástupcom vedeckého pokroku a použitia najmodernejších technológií,  bio šampón Revivogen je jeden z najúspešnejších bio šampónov v histórii.  Naviac je šampón Revita doplnený o účinný kondicionér s látkami proti vypadávaniu vlasov, zatiaľ čo Revivogen kondicionér pôsobí na zahustenie vlasov. Oba spomenuté šampóny zaznamenávajú u pacientov na celom svete veľmi dobré výsledky. Do tretice - šampón FOLIVITAL PRO je náš posledný prírastok do rodiny TOP šampónov. Obsahuje to najlepšie z predchádzajúcich dvoch šampónov - kofeín, saw palmetto, biotín, zinok, aminokyseliny a mnohé ďalšie. Tento šampón je naším favoritom pre použitie na všetky typy vypadávania vlasov.

Šampón proti vypadávaniu vlasov Revita

Revita šampón proti vypadávaniu vlasov

Šampón od spoločnosti DS Laboratories, ktorá sa už niekoľko rokov sústredí hlavne na vývoj liekov proti vypadávaniu vlasov. Revita je označovaná ako jediný šampón na trhu, ktorý v sebe kombinuje látky s účinkom proti DHT, protizápalové látky a účinné antioxidanty. Stimuluje rast nových vlasov ako aj dodáva vlasom potrebné živiny a udržiava prirodzenú vlhkosť vo vlasoch. Revita je prvá pomoc pre každého, kto vypadávanie vlasov neberie na ľahkú váhu.
Zistite viac o šampóne Revita

Bio šampón proti vypadávaniu vlasov Revivogen

Revivogen šampón na zahustenie a proti padaniu vlasov

Revivogen – šampón, ktorý využíva iba bio prírodné ingrediencie a vďaka svojmu zloženiu, je vhodný na liečbu genetického vypadávania vlasov. Tento šampón dokonale očistí vlasy ale im aj dodá energiu od končekov a stimuluje rast nových vlasov. Šampón obsahuje aj dobrý pomer minerálov a výživných látok a je vhodný na denné používanie. Vhodná bio voľba na udržanie hustých a lesklých vlasov.
Zistite viac o šampóne Revivogen

Šampón proti vypadávaniu vlasov FOLIVITAL PRO

Folivital Pro šampón proti padaniu vlasov

Náš tip: FOLIVITAL PRO je účinný a zároveň šetrný šampón proti vypadávaniu vlasov určený pre mužov aj pre ženy. Viac-úrovňový spôsob jeho pôsobenia zaisťuje hĺbkové čistenie vlasovej pokožky a jej posilnenie. Zároveň sa k vlasovým folikulom dostávajú silné a dôležité zložky. Synergická zmes DHT blokátorov, antioxidantov, minerálov, proteínov a liečivých bylín obnovuje rovnováhu, optimalizuje zdravie vlasovej pokožky a zlepšuje vitalitu a hrúbku vlasov.
Zistite viac o šampóne FOLIVITAL PRO

Výber šampónu uľahčí tabuľka : porovnanie šampónov proti vypadávaniu vlasov

Niekedy iba jednoduchá výmena šampónu nestačí. Snažte sa vyvarovať sa stresu, pretože poškodzuje vlasy. Ďalším krokom k ešte účinnejšej liečbe je pridať k šampónu vlasový aktivátor, ktorý šampón vhodne dopĺňa.

Ako vybrať najlepší šampón proti vypadávaniu vlasov? Priemerné hodnotenie: 4.5 47 hodnotení

Súvisiace produkty

Odporúčané čítanie z knižnice

Diskusia
person_outlineZákazník 15/02/2019

Je pravda, že sa šampóny proti vypadávaniu vlasov môžu používať iba krátky čas a potom si treba dať dlhšiu pauzu? ďakujem.

Závisí to od druhu šampónu. Niektoré môžu napríklad pokožku viac vysušovať. Preto sa odporúča striedať ich s detským šampónom, ktorý nepôsobí na pokožku tak agresívne. Šampóny, ktoré máme v ponuke, sú vytvorené na dlhodobé používanie a nie je nutné ich striedať.  Môžu byť používané dlhodobo.

local_library Odborný poradca biome.sk