menu close
Úvod > > > Výhody Saw Palmetta pre ženy

Výhody Saw Palmetta pre ženy

Extrakty a doplnky zo Saw Palmetta poskytujú ženám celý rad výhod, z ktorých väčšina má čo do činenia s hormonálnou rovnováhou. Užívanie tejto byliny zvyšuje veľkosť pŕs a môže zvýšiť produkciu mlieka u dojčiacich matiek, môže byť tiež použitá na reguláciu menštruácie, zmierňuje kŕče a reguluje rast vlasov. Je to tiež populárna liečba akné. Hoci väčšina prípravkov má čisto prírodné zloženie, môžu spôsobiť vedľajšie účinky. Ženy by pred začatím užívania Saw Palmetta mali konzultovať svojho lekára, aby lepšie pochopili riziká a výhody, ktoré sa pravdepodobne nastanú.

Regulácia hormónov

Výskum tejto byliny sa väčšinou sústredil na jeho prínos pre mužov, konkrétne schopnosť tejto rastliny liečiť benígnu hyperpláziu prostaty (BHP), čo je ochorenie, pri ktorom je prostata rozšírená, čo môže spôsobiť ťažkosti s močením. Saw Palmetto má pomôcť s BHP znížením hladiny testosterónu, mužského hormónu a u žien má účinkovať tak, že reguluje a vyrovnáva hladinu hormónov v krvi.

Zväčšenie pŕs a dojčenie

Saw palmetto pre ženy sa často propaguje pre svoju estrogénovú aktivitu, čo je užitočné pre liečbu problémov súvisiacich s vaječníkmi, hlavnými ženskými pohlavnými orgánmi. Estrogén je produkovaný vo vaječníkoch a mnoho výskumníkov sa domnieva, že zvýšenie sekrécie estrogénu môže často viesť k prirodzene pevným a pevným prsiam. Predpokladá sa, že tento doplnok vyvoláva produkciu estrogénu potlačením testosterónu, čo môže u niektorých žien viesť k zväčšeniu prsníkov.

Ženy niekedy tiež túto bylinu užívajú ako spôsob prirodzenej stimulácie tvorby materského mlieka. Dojčenie je proces, ktorý je v mnohých ohľadoch riadený hormónmi a existuje celá rada vecí od stresu po chorobu, ktoré môžu spôsobiť pokles alebo nárast v ich výrobe. Táto rastlina sama o sebe zvyčajne nepomôže vytvoriť viac mlieka, ale môže podporiť lepšiu produkciu mlieka tým, že pomôže udržiavať hladinu hormónov v rovnováhe.

Regulácia menštruácie

Saw Palmetto má tiež povesť pre svoju schopnosť zmierniť kŕče a pomoc pri regulácii menštruačného cyklu. Ženy užívajúce ho pre tento účel často varia tento extrakt ako čaj, alebo ho užívajú vo forme kapsúl niekoľko dní pred očakávaným začiatkom menštruácie. Odborníci na alternatívnu medicínu často hovoria, že tento extrakt môže prispieť k udržaniu vyváženej ženskej energie, čo vedie k menšiemu napätiu a menším svalovým kŕčom. Pri dlhšom používaní by tiež mohol viesť ku slabšej menštruácii vďaka svojej schopnosti regulovať hladinu testosterónu. Mnoho žien zaznamená počas svojho menštruačného cyklu nárast testosterónu.

Ako liek na akné

Niektoré ženy trpia akné súvisiacim s hormónmi, pri ktorom nerovnováha chemikálií v krvi spôsobuje vyrážkam podobné znaky a jazvy na väčšine tela, najmä tvári. Saw palmetto niekedy môže pomôcť zmierniť tieto vyrážky a pomôcť ich odstrániť rýchlejšie. Zvyčajne ich nevylieči, ale často zmierni príznaky.

Rast vlasov

Jedno z viacerých zdokumentovaných použití Saw Palmetta pre ženy je liečba hirzutizmu, ochorenia, pri ktorom ženy trpia nadmerným rastom vlasov a chlpov na hlave, ale tiež iných častiach tela, ako sú ruky, nohy a tvár. Mnohé z týchto žien majú tiež vysoké hladiny mužských pohlavných hormónov androgénov. V priebehu času môže mať pravidelné užívanie Saw Palmetta anti-androgénne účinky, ktoré môžu ktoré môžu toto ochorenie liečiť.

Trochu paradoxne vďaka týmto vlastnostiam môže byť tento doplnok užitočný pre ženy trpiace rednutím vlasov. Tento doplnok nespôsobí ani nezastaví rast vlasov, ale môže mať vplyv na chemické látky a signály v tele, ktoré buď zastavia alebo zvýšia produkciu vlasových folikulov. U žien, ktoré trpia vypadávaním vlasy sa môže vďaka vlastnosti tejto byliny obnoviť hustota vlasov.

Vyčistenie vnútorných ciest

Saw Palmetto môže byť ako niečo ako všeliek na zápal alebo zápchu. Na mnohých miestach je to obľúbený druh liečby zápalových ochorení panvy a bežne sa používa ako diuretikum na liečbu problémov so zadržiavaním vody v tele. Niektoré ženy sa tiež obrátia na Saw Palmetto, keď majú vírusy a podráždenie dýchacích ciest spôsobené prechladnutím alebo zápalom priedušiek.

Bezpečnostné opatrenia

Existuje celý rad možných vedľajších účinkov, ktorých by si ženy mali byť pred začatím užívania tohto doplnku vedomé. Väčšina z nich je relatívne mierna a patria medzi ne bolesti hlavy, závraty a zápcha. Užívanie tejto byliny s inými liečivami, či už prírodnými, voľnopredajnými alebo na predpis môže spôsobiť ťažkosti. Saw palmetto, rovnako ako väčšina bylín, môže mať vplyv na účinnosť rôznych liekov, a môže niekedy zapríčiniť závažné interakcie. Každý, kto zvažuje užívanie tohto doplnku by mal pred začatím liečby konzultovať svojho lekára. Hoci neboli vykonané testy, pre ženy, ktoré užívajú antikoncepciu, sa odporúča poradiť sa s lekárom, pred začatím liečby.

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
17 hodnotení
45 €​ 39 € až na 4 týždne liečby
Pozrieť
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
17 hodnotení
29 €​ 25,50 € až na 2 mesiace liečby
Pozrieť
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
2 hodnotenia
36 €​ 29,90 € až na 2 mesiace liečby
Pozrieť
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
7 hodnotení
42 €​ 39 € až na 8 týždňov liečby
AKCIA -5% Konečná cena: 37,05 €
Pozrieť
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
12 hodnotení
26 €​ 22 € až 8 týždňov liečby
Pozrieť
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
8 hodnotení

Odporúčané čítanie

Súvisiace čítanie z knižnice

Diskusia

Zatiaľ bez otázok a diskusie.

Tu zadajte hľadané slovo alebo výraz. Potom kliknite na lupu alebo odošlite enterom.