Biome platobné možnosti

Saw palmetto pre ženy - výhody a vedľajšie účinky

Výhody saw palmetta pre ženy

Extrakty a doplnky zo Saw Palmetta môžu poskytnúť ženám celý rad výhod, z ktorých väčšina má čo do činenia s hormonálnou rovnováhou. Užívanie tejto byliny sa používa na zväčsenie veľkosťi pŕs a môže zvýšiť produkciu mlieka u dojčiacich matiek, môže byť tiež použitá na reguláciu menštruácie, zmierňuje kŕče a reguluje rast vlasov. Je to tiež populárna liečba akné.

Regulácia hormónov

Výskum tejto byliny Saw Palmetto sa väčšinou sústredil na jeho prínos pre mužov, konkrétne schopnosť tejto rastliny liečiť benígnu hyperpláziu prostaty (BHP), čo je ochorenie, pri ktorom je prostata rozšírená, čo môže spôsobiť ťažkosti s močením. Saw Palmetto má pomôcť s BHP znížením hladiny testost., mužského hormónu a u žien má účinkovať tak, že reguluje a vyrovnáva hladinu hormónov v krvi.

Zväčšenie pŕs a dojčenie

Saw palmetto pre ženy sa často propaguje pre svoju estrogénovú aktivitu, čo je užitočné pre zmiernenie problémov súvisiacich s vaječníkmi, hlavnými ženskými pohlavnými orgánmi. Estrogén je produkovaný vo vaječníkoch a mnoho výskumníkov sa domnieva, že zvýšenie sekrécie estrogénu môže často viesť k prirodzene pevným a pevným prsiam. Predpokladá sa, že tento doplnok vyvoláva produkciu estrogénu potlačením testost., čo môže u niektorých žien viesť k zväčšeniu prsníkov.

Ženy niekedy tiež túto bylinu užívajú ako spôsob prirodzenej stimulácie tvorby materského mlieka. Dojčenie je proces, ktorý je v mnohých ohľadoch riadený hormónmi a existuje celá rada vecí od stresu po chorobu, ktoré môžu spôsobiť pokles alebo nárast v ich výrobe. Táto rastlina sama o sebe zvyčajne nepomôže vytvoriť viac mlieka, ale môže podporiť lepšiu produkciu mlieka tým, že pomôže udržiavať hladinu hormónov v rovnováhe.

Tabletky na prsia so saw palmettom
Názov Obsah
Tabletky na prsia MammaMia 70 mg
Tabletky na prsia Fabulous breasts CC 600 mg

Regulácia menštruácie

Saw Palmetto má tiež povesť pre svoju schopnosť zmierniť kŕče a pomoc pri regulácii menštruačného cyklu. Ženy užívajúce ho pre tento účel často varia tento extrakt ako čaj, alebo ho užívajú vo forme kapsúl niekoľko dní pred očakávaným začiatkom menštruácie. Odborníci na alternatívnu medicínu často hovoria, že tento extrakt môže prispieť k udržaniu vyváženej ženskej energie, čo vedie k menšiemu napätiu a menším svalovým kŕčom. Pri dlhšom používaní by tiež mohol viesť ku slabšej menštruácii vďaka svojej schopnosti regulovať hladinu testost.. Mnoho žien zaznamená počas svojho menštruačného cyklu nárast testost..

Pomoc proti akné

Niektoré ženy trpia akné súvisiacim s hormónmi, pri ktorom nerovnováha chemikálií v krvi spôsobuje vyrážkam podobné znaky a jazvy na väčšine tela, najmä tvári. Saw palmetto niekedy môže pomôcť zmierniť tieto vyrážky a pomôcť ich odstrániť rýchlejšie. Zvyčajne ich nevylieči, ale často zmierni príznaky akné.

Rast vlasov

Jedno z viacerých zdokumentovaných použití Saw Palmetta pre ženy je potlačenie hirsutizmu[1], ochorenia, pri ktorom ženy trpia nadmerným rastom vlasov a chlpov na hlave, ale tiež iných častiach tela, ako sú ruky, nohy a tvár. Mnohé z týchto žien majú tiež vysoké hladiny mužských pohlavných hormónov androgénov. V priebehu času môže mať pravidelné užívanie Saw Palmetta anti-androgénne účinky, ktoré môžu ktoré môžu toto ochorenie potlačiť.

Trochu paradoxne vďaka týmto vlastnostiam môže byť tento doplnok užitočný pre ženy trpiace rednutím vlasov. Tento doplnok nespôsobí ani nezastaví rast vlasov, ale môže mať vplyv na chemické látky a signály v tele, ktoré buď zastavia alebo zvýšia produkciu vlasových korienkov. U žien, ktoré trpia vypadávaním vlasov sa môže vďaka vlastnosti tejto byliny obnoviť hustota vlasov[2].

Tabletky na vlasy so saw palmettom
Názov Obsah
Saw palmetto na vlasy 320 320mg
Vitamíny na vlasy Foligain 320mg
Vitamíny proti šediveniu vlasov Foligain 300mg

Šampóny a vlasové vody so saw palmettom
Názov
Šampón Folivital Pro
Šampón Revivogen
Kondicionér Revivogen
Vlasová terapia Revivogen (1x60ml, 3x60ml balenie)
Vlasová voda pre ženy Foligain

Vyčistenie vnútorných ciest

Saw Palmetto môže byť ako niečo ako všeliek na zápal alebo zápchu. Na mnohých miestach je to obľúbený druh liečby zápalových ochorení panvy a bežne sa používa ako diuretikum na liečbu problémov so zadržiavaním vody v tele. Niektoré ženy sa tiež obrátia na Saw Palmetto, keď majú vírusy a podráždenie dýchacích ciest spôsobené prechladnutím alebo zápalom priedušiek.

Bezpečnostné upozornenia

Existuje celý rad možných vedľajších účinkov, ktorých by si ženy mali byť pred začatím užívania tohto doplnku vedomé. Väčšina z nich je relatívne mierna a patria medzi ne bolesti hlavy, závraty a zápcha. Užívanie tejto byliny s inými liečivami, či už prírodnými, voľnopredajnými alebo na predpis môže spôsobiť ťažkosti. Saw palmetto, rovnako ako väčšina bylín, môže mať vplyv na účinnosť rôznych liekov, a môže niekedy zapríčiniť závažné interakcie. Každý, kto zvažuje užívanie tohto doplnku by mal pred začatím liečby konzultovať svojho lekára. Hoci neboli vykonané testy, pre ženy, ktoré užívajú antikoncepciu, sa odporúča poradiť sa s lekárom, pred začatím užívania.

Hoci väčšina prípravkov má čisto prírodné zloženie, môžu spôsobiť vedľajšie účinky. Ženy by pred začatím užívania Saw Palmetta mali konzultovať svojho lekára, aby lepšie pochopili riziká a výhody, ktoré sa pravdepodobne nastanú.
1. Brodell LA, Mercurio MG. Hirsutism: Diagnosis and management. Gender Medicine. 2010 Apr;7(2):79-87. doi: 10.1016/j.genm.2010.04.002
2. Borrás, Josep & Piqué, Núria & Nieto, Carlos & González, Jordi. (2016). Efficacy and safety of a dietary supplement containing a lipid co-extract from Serenoa repens and Pygeum africanum for the treatment of androgenetic alopecia (AGA) in women. Results of a randomized, double-blind, placebo-controlled clinical trial. Más dermatología. 5-14. doi: 10.5538/1887-5181.2016.25.5

Súvisiace produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
18 hodnotení
39,00 €
FabulousBreasts 90tab.
Tabletky Fabulous Breasts CC | Podpora prirodzeného rastu pŕs
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
29 hodnotení
25,50 €
Saw Palmetto extrakt 320 (vlasy) 60tbl.
Saw Palmetto extrakt 320 | Proti vypadávaniu vlasov | Proti masteniu
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
4 hodnotenia
29,50 €
Saw Palmetto extrakt 1000 (vlasy) 60tbl.
Saw Palmetto extrakt 1000 | Proti vypadávaniu vlasov | Proti masteniu
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
17 hodnotení
Akcia -5%
41,00 € 38,95 €
Vitamíny Foligain 120tbl.
Vitamíny na vlasy Foligain | Proti vypadávaniu vlasov | Posilňujúci | Podpora rastu vlasov | Proti rednutiu vlasov
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
49 hodnotení
Akcia -5%Náš tip
22,00 € 20,90 €
Šampón Folivital Pro 200ml.
Šampón Folivital PRO | Proti vypadávaniu vlasov | Na rast vlasov | Proti masteniu | Na poškodené vlasy
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
13 hodnotení
Akcia -5%
26,00 € 24,70 €
Šampón Revivogen 360ml.
Šampón Revivogen | Bio čistiaci | Proti vypadávaniu vlasov | Posilňujúci | Podpora rastu vlasov | Proti rednutiu vlasov